SI znamená ANO

Při svých procházkách internetem jsem během Vánočních svátků narazil na velice zajímavou fotografii. Použil jsem ji nejen jako ikonu tohoto článku, ale najdete ji i níže v textu. Od fotografie jsem pokračoval k dalším zdrojům a čím hlouběji jsem se dostával, tím více mne mrazilo v zádech.

Za několik málo dní budou v tuzemsku probíhat prezidentské volby. Zatímco ty poslední byly předehrou, a fraškou, mohlo by se snadno stát, že ty nové budou derniérou, která zároveň bude základem nekonečného seriálu zvaného MOC.

Nevím, kolik z Vás dokáže identifikovat obrázek výše, resp. určit jeho původ. Já to dokázal až po dotazu u bratra googla.

Fotografie ukazuje sídlo Fašistické strany Benita Mussoliniho, konkrétně pak v roce 1934, tedy pět let před zahájením Druhé Světové Války. Tento obrázek byl k vidění nejen na průčelí samotného centra dění, ale i na plakátech po celé zemi v průběhu dvojích „lidových“, či chcete-li demokratických voleb, k nimž noty předložil sám Benito Mussolini, který byl i autorem seznamu kandidátů.

Výzva byla jasná a dávala možnost výběru.

Obálka v barvách italské vlajky obsahovala lístek se slovem „SI“

Bílá obálka, bez označení, obsahovala prázdný list papíru.

Každý volič si před komisí vzal dvě obálky, jednu vhodil do urny a druhou musel vrátit na stůl volební komise. Výsledek byl ohromující. Fašistická strana získala 99,84% hlasů, a to v demokratických volbách splňujících všechny parametry dané zákonem.

Za několik dní budou prezidentské volby v tuzemsku. Bude se jednat o všelidové, demokratické volby.

Budou až to té míry demokratické, že se již dnes, tři týdny před jejich konáním ví, že prezident nebude zvolen v prvním kole a bude muset býti kolo druhé. Nejenom to, ono už se dokonce ví, kdo do druhého kola postoupí a dle toho, se posílají prostředky na podporu „TOHO MÉHO“. Peníze nesmrdí a kdo nevěří, že sponzorovat prezidenta s možností dohledání vlastního příspěvku je přeci to nejlepší, hlavně pro dárce, ať se podívá na stav před a po volbách.

Před koncem dnešního článku jsem se rozhodl zeptat online encyklopedie ještě na překlad, výrazu „SI“ tedy na slovo „ANO“. Dozvěděl jsem se, že tato zkratka znamená více výrazů.

  1. Akce Národní Obrody
  2. ANO 2011
  3. ANO Spořitelní Družstvo

Odkazy jsou tři, ale jen jeden má skutečnou stránku v encyklopedii wikipedia.

Jen jeden ukazuje tvář muže, jemuž strana patří, stejně jako firmy a nemovitosti a lesy a vody a vše co získal v souladu i v rozporu se zákonem, o dobrých mravech nemluvě. Ukazuje tvář muže jehož ambice sahají výše než jen na premiérské křeslo, muže jenž potřebuje ve vedení státu člověka bez vlastní vůle, myšlenek a zdraví, muže, kterého bude moci nahradit jak jeden z blanických rytířů, jenž místo pod Blaníkem, rozhodl se spát po Tatrami.

Je na každém z nás, zda-li bude volit barevnou obálku zastrčenou k koblize neprodané včera na pultě supermarketu, či zda zvolí tu bílou, která ukazuje, že rozhodnutí a směr dokážeme udávat sami a nepotřebujeme k nim ani nitky, které by nás vedly, ani ukazatele, které umísťují jiní, ani hry, do kterých nás obsazují ti, co se rozhodli stanovit nová pravidla podle svých potřeb.

Jděte volit a zvažte své rozhodnutí dobře. Já tak učiním a věřím, že budu tentokrát do volební místnosti vpuštěn, ne jako při minulé volbě prezidenta České republiky.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář