Skandální odhalení – Ježíšek je ŽENA

Hned na začátku bych rád uvedl, že k napsání tohoto článku, týkajícího se hlavně Štědrého dne, se cítím býti více než povolaný. Jsem totiž jen o 1971 let mladší než ten, na počest jehož narození se Štědrý den slaví a jak říká dodnes má maminka, jsem pořádný dáreček.

Již delší dobu sleduji diskuze o tom, jak může Santa Klaus, či Český Ježíšek, zvládnout roznést v jediném, resp. ve dvou dnech (Boxing day je 25.12.), či spíše večerech, dárky pod stromečky většiny světa. Jedno mi bylo už od roku 1993 jasné – je to špičkový logistik, ale to mi nestačilo.

Při svém průzkumu jsem od dětství nevynechal jedinou pohádku, následně pak rozhlasové hry, a i filmová a televizní zpravodajství týkající se Vánoc. Hledal jsem ve slovech písní, navozujících vánoční náladu, stejně jako v pozdějších dobách v diskuzích na sociálních sítích.

Plnou skutečnost a pravdu jsem si však uvědomil až 12.12.2017 a to v brzkých ranních hodinách, než jsem se začal balit a připravovat na jízdu na elektrické jednokolce do továrny mého klienta v Písku.

Ježíšek Je Žena

Myslím, že s tím souvisí objednávka, kterou vystavila ve 03:33 právě žena.

Celý den mi pak vrtalo hlavou, proč jsem na výše uvedenou skutečnost nepřišel dříve, vždyť je to tak jasné. Možná právě proto. Byl jsem totiž zahalen do profesní slepoty nevědomosti a věc, kterou jsem měl před očima každý rok, po dobu 45, pardon za 6 dní již 46 let, jsem neviděl.

Utvrdil jsem se v ní pak při práci na pracoviště, kde na mne čekalo nejen čerstvě napečené cukroví, ale i fota a příběhy z domovů, kde nebýt žen a dívek, Vánoce by nebyly dny štědrosti, ale jedním ze všedních dní našich životů.

Věřím, že genderové diskuze budou naplněny štědrostí zjištění a namísto hádek o tom, kdo-co, či komu jaká práce náleží, bude ji možné činit v harmonii bez ohledu na to, má-li člověk fyziognomickou odchylku nazvanou pohlaví.

Dnešní blog je doplněn obrázky výrobků a za každým z nich stojí Ježíšek. Má sice různou podobu, ale jedno je shodné, a to skutečnost, že má podobu ženy.

Vánoční stromeček ručně vyrobený z vyřazených oděvů

Kokarda, Klíčenka, či malá peněženka vyrobená z Použitého bilboardu

 

Misky a mističky z použitých měkkých obalů na Bramborové Chipsy

Stojan na přírodní hnojivo FLORIUM vyrobený z kabelových cívek

Lampa vyrobená z nefunkčních gramofonových desek a PET lahví

Na závěr mi dovolte jedno, a to popřát Vám, aby jste své Vánoce a Ježíška strávily s jiným pohledem na svět, věřím, že můj blog Vám k tomu napomůže a těším se, že se příští rok společně sejdeme na cestě ke Světu bez odpadu a plýtvání.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář