SORRY VOLE ERROR

Když jsem v kolem roku 1986 zahlédl výše uvedený nápis na obálce časopisu věnovaného nejmodernějšímu počítačovému jazyku BASIC, musel jsem se smát, protože i s mými nulovými znalostmi angličtiny, jsem mu porozuměl.

Když si název vypůjčil Vlado Ríša pro další sbírku sci-fi povídek, věděl jsem, že si užiju, a to nejen proto, že už jsem si uměl název přeložit. Doslovně.

Když jsem však zaslechl poprvé „SORRY JAKO“ dostavil se zcela jiný pocit. Začalo mně nepříjemně mrazit v zádech jako když jsem klesal po schodech do mauzolea na Rudém náměstí v Moskvě. Bohužel na rozdíl od prvních dvou příkladů mrazení neustává, spíše zesiluje.

V den, kdy píši tento příspěvek (tedy 10.3.2018) slaví můj dědeček 95 narozeniny. Je nejstarším člověkem, kterého znám osobně a je i tím, kterému dlužím svou vášeň psát a sdělovat. Sdílel ji totiž celý svůj život, život tak dlouhý, že se do žádné knihy nevešel, a to je škoda. Už se těším, až si zase, jako dva E-MOTIONEERs vyjedeme na svých elektrických ořích a budeme sdílet čas a prostor nekonečného bytí, ale to si musím ještě skoro dva měsíce počkat.

V den, kdy píši tento příspěvek se však stalo ještě něco. Na internetu, konkrétně na tuzemské síti, se objevil článek, resp. rozhovor se ženou, která drží hlavní město naší republiky jako rukojmí. ANO paní, jak ji někteří nazývají hovoří o občanech svého města jako o „ZPOVYKANÝCH“. Přiznám se, že jsem nevěděl, jestli je chválí, či haní (i když jsem tušil) a po poradě s internetem jsem zjistil, že druhé je přesnější.

Paní primátorka v rozhovoru tvrdí, opírajíce se o své sou-druhy, že Praha je v pohodě a pražská doprava je v pohodě, všechno je vlastně fajn.

Zajímalo by mne, jak se paní primátorka, pan Dolínek a jejich kolegové po své Praze pohybují, bohužel na tuto otázku nezbyl čas, či byla eliminována, jako nedůležitá. Důvod zájmu je prostý, pan Dolínek i paní Primátorka nají plná ústa čisté Prahy a s ní spojené Čisté mobility, ale jaksi zapoměli, že se i čistá slova v ústech plných jedu, mohou změnit v pravý opak.

A tak Praha bojuje za čistší Prahu tím, že zakáže vjezd všemu, co nemá spalovací motor a půdorys velikosti stolu v kanceláři pana náměstka pro dopravu.

SORRY VOLE ERROR jsem viděl na obrazovce v okamžiku skládání prezidentského slibu, kdy namísto pravice položené na základním řádu naší republiky, byla tato schovaná za zády se zkříženými prsty, aby se mohlo následně oznámit TO BYL VTIP.

Budování státu začíná připomínat stavbu Černobilské jaderné elektrárny, za jejíž pád byly k soudu přivolány stavební materiály, aby dostaly slovo na svou obhajobu:

  • PÍSEK                 já za to nemohl, vybíral jsem vždy ten nejlepší s nejpevnějšími krystaly
  • VÁPNO já za to nemohlo, bylo jsem to nejjemnější a nejbělejší
  • CEMENT já za to nemohl, vůbec jsem tam nebyl

Vláda v demisi rozdává karty a nejenom to, rozehrála pod vedením kapelníka v dlouhém plášti s nosem čapím hru zvanou MAHLSTRÖM. Vír, jenž pohlcuje světy.

Důležitost osobního profitu, už dávno není schovávána, ale dávána na obdiv, protože jen největší ze zlodějů vládnout může zlodějům, protože ví, že co si neukradne, může mu být ukradeno.

SORRY VOLE ERROR

To jsou slova, která mohla by se tisknout na titulky tuzemských novin.

Z informací, zbyly jen zblitky připravené k vydání jak vojáci v zákrytu.

SORRY VOLE ERROR

Je jen otázkou, proč už nestačí jen vytáhnout ze zástrčky a napočítat do deseti, než se obnoví přísun energie nutné k restartu.

 

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář