V pátek 11.8.2017 se na českém internetovém bojišti mediálních zpráv zjevily téměř současně dvě zprávy. Ta první lkala na to, že „DOTACE JSOU BABIŠOVÝM PROKLETÍM“, ta druhá chvalořečila dobu v níž se „ČEŠTÍ MILIONÁŘI MAJÍ LÉPE NEŽ KDY PŘEDTÍM“
Dovolím si oponovat oběma.
Dotace, resp. odhalené podvody s nimi jsou pravým opakem toho, co indikuje titulek. Nebýt dotačního podvodu zvaného v zahraničí STORCHNEST, neštěkl by po bývalém ministrovi financí před jeho zvolením, ani po něm, ani pes. Proč by. Byl by to jen další pán, jenž vstoupil do politiky, aby se dostal ke zdrojům levných peněz a na to už si český volič zvykl.
Ovšem STORKNEST to je jiný kafe. To chce chlapáka. To chce muže bez cti, jenž svůj bílý štít troufá si nazývat bílým i když po něm tečou potoky cizí krve a potu. To je přeci BOREC, ten Andrej. Říkají si lidé v hospodách, kde je díky EET konečně neokrádají hostinští, ani číšníci.
Čapí Hnízdo, či jak říkají na Slovensku BOCIANIE HNIEZDO, je podvod, který pomůže svému (ne)majiteli nejen zpět do politiky, ale dokonce na prezidentský post namísto stávajícího náhle před volbami vážně nemocného prezidenta. Vždyť kdo jiný by mohl nést korouhev státu a emblém s gilotinou, než jeden z blanických rytířů, jež převtělil se do podoby malého muže, falešného úsměvu, s kapsami plnými bankovek nominální hodnoty rovnající se měsíčnímu platu jeho zaměstnance. Člověka, jenž neovládá správně vlastní řeč, tak proč by měl ovládat cizí.
Dotace je pro Andreje Babiše zlatý důl, nejen ten ekonomický, ze kterého těží a těží a těží, ale i ten psychologický, jenž teprve vytěžovat začně.
Druhá zpráva mluví o tom, jak se mají milionáři v tuzemsku dobře.
Výše uvedená zpráva to popisuje dobře. V tuzemsku se totiž na ekonomické tunely začalo pohlížet s nadhledem hrdinství. Na investory, jako na dobrodince a na startupy jako na zázrak (snadno vydělaných peněz). Je to tak, hranice pomalu mizí a tam, kde náhodou ještě zůstaly, se v nich vysekávají díry za pomoci sekáčků a průbojníků.
V článku je krásné sledovat, jak se i sami milionáři škatulkují na ty co peníze vydělali a ty, kteří je udělali a nově i na ty, kteří je nechávají růst.
Není se čemu divit, vždyť v době hladu, i za drobky ze stolu, budou pracovat matky a otcové, aby je mohli doma předat dětem a vyprávět jim, jak zítra bude líp.
Celý dnešní příspěvek zakončím jedním psaným anglicky, který i přes svou stručnost říká víc, než všechny rozbory podávané tuzemskými medii. Tento článek se jmenuje HODNOCENÍ HODNOTY a napsal ho pan SUNIL CHANDY z Indie. Osobně myslím, že právě kvůli takovýmto článkům stojí za to se naučit cizí jazyk, či alespoň používat online překladače, jakým je například translate.google.com Tímto bych rád panu Sunilovi poděkoval nejen za výstižný článek, ale i za fotografii, kterou jsem si vypůjčil do titulku článku vlastního.
Pro ty, kdo anglicky nečtou jen stručné shrnutí. Myslíme si, že HODNOTA je MAMON a zapomněli jsme, že ta pravá je v srdcích a myslích, ne peněženkách, či na bankovních účtech.