Stát jako Uživatel

Když v roce 2011 vstupoval Andrej Babiš do politiky, nechtěl být politikem, stejně jako později nechtěl být Ministrem Financí, Nejchudším z Čechů, či Premiérem. Vše se mu /NE/Splnilo že ANO. A teď jen čeká na ohřátou prezidentskou sesli a pyžamo.

To všichni ví

Co si však již ne všichni pravděpodobně vzpomenou je skutečnost, že když už byl přinucen převzít vedení státu prohlásil, že bude stát vést jako firmu. Bohužel zapomněl dodat, že tu svou, či snad mnohé z těch svých, které přivedl k zářnému konci, přeléváním obsahu jedné pokladny do druhé.

Stát je skutečně jako firma veden

A Kdyby firmou byl, byl by již dávno vyhozen nejen ředitel, ale i celý management a byl by pokoj.

Bohužel pro stát řízený jako firma, firemní pravidla neplatí

Zisk a ziskovost byly nahrazeny Ztrátou a Dluhovostí, které byly postaveny na protipól a jsou používány jako etalon úspěchu.

Něco zůstalo.

Kdo nekrade, okrádá rodinu, jen se ustanovila hranice od kdy se jedná o proces beztrestný.

Vše se mi vybavilo v hlavě v době, kdy celou republikou na několik vteřin zahýbala aféra zakázky ministerstva dopravy na e-shop určený k prodeji elektronických dálničních známek.

400.000.000 Kč

Bez soutěže, Prvnímu zájemci, který šel po ulici

Tomu se říká politika.

Politika Českých politiků a nejenom jich. I v zahraničí jsou podobné příklady běžné, jen není běžné to, že když se na podvod, či krádež přijde tak místo trestu přijde beztrestnost, výjimečně i omluva, že se už to nestane, že to byla chyba úředníka.

Již dlouhou dobu sleduji výběrová řízení institutů Evropské Unie a nestačím se divit.

To máte Židle, Stoly, Světla, Žárovky, Papír, Vlajky, Počítače, Úklid, Okna, Software, Hardware, Průzkumy, Školení, Podlahy, Stropy, Zeleň …

Je toho mnoho co stát států a úředník úředníků potřebuje

A je smutné, že si nic nemůže koupit

Na vše totiž musí být výběrové řízení

Ve výsledku je pak fascinující, jak židle za 1000,-Kč, stojí 10.000,-Kč a úředník má radost, že Výběrové Řízení úspěšně skončilo a on může přesednout ze své da roky staré židle na další, vonící novotou.

Proč se stát, EU, politici a další úředníci nemohou chovat jako běžní uživatelé, které můžeme nazývat občany?

Proč si nemohou zajít na ALZA, MALL, či na jiný on-line obchodní portál a nemohou si věc pořídit bez toho, aby nákup zdražovali prostředníci prostředníků, lobbisté lobbistů a čas, který se vyplýtvá nesmyslným papírováním, jehož výsledkem je pravý opak toho, co bylo při vzniku institutu VÝBĚROVÝCH ŘÍZENÍ udáno jako důvod jeho vzniku

Tedy výhodnost a transparentnost s cílem ušetřit a nekrást

Jak to, tak vypadá je výsledkem pravý opak, nástroj, jak si netransparentně nakrást.

Myslím, že revize systému VÝBĚROVÝCH ŘÍZENÍ a když u toho budeme i DOTAČNÍCH PROGRAMŮ, resp. systémů, které vyzužívají, by se měla od základu zrevidovat a nejlépe zcela nově vytvořit, a to ne na ztrouchnivělých starých základech, ale na základech nových, protože pak by se ušetřených 400.000.000 mohlo použít jiným, lepším způsobem

Proč není například možné dálniční známku koupit na ALZA?

I tak by se totiž dalo předcházet plýtvání je jen otázkou ZDA-LI O TO JE SKUTEČNĚ ZÁJEM.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář