Sto Milionů na Žebříčku DobroDejců

22.1.2021 ohlásil Elon Musk prostřednictvím Tweetu, že dá 100.000.000 Dolarů na projekty které budou snižovat, resp. zachycovat emise uhlíku ze vzduchu a tím napomáhat klimatu. Následuje mnoho dalších, kteří na twitteru ohlásili to samé. Jeff Bezos, dvě miliardy, Greta Thunberg, miliony za ceny, Prince William (31.12.2019), o rok později Prince Charles a další a další, včetně tuzemských filantropů.

Tady je, jak zpráva vypadala v originále

A tady článek v angličtině a němčině

Schémata se opakují

Výsledek zůstává shodný

Žádný

Kromě informací o tom, kolik peněz bylo rozdáno, či kolik papíru popsáno

Dne 7 ledna 2021 oznámila komisařka Evropské Unie, paní Mariya Gabriel, že INDUSTRY 5.0 nemohla přijít v lepší době a je proto zařazena do programu udržitelného rozvoje Evropské komise. V souvislosti s tím byly publikovány dva dokumenty jejichž výroba trvala externistům jeden celý rok.

Publikované informace mají jednu malou vadu

Nejsou pravdivé

Respektive představují pod názvem INDUSTRY 5.0 něco, co ve skutečnosti není.

Jak mi řekl do telefonu jeden z českých zástupců u EK, vysokoškolský profesor a šéf jednoho z tuzemských inovačních clusterů před tím než i přes mé včasné upozornění vykládal na online konferenci nesmysly, je INDUSTRY 5.0 pro Evropské úředníky jen BUZZWORD, či chcete-li populární marketingový výraz, bez obsahu. Jeho použití má jen ukázat, jak jde Evropský Parlament s dobou.

Je fascinující, jak se s dobou kráčí bez obou nohou a pracuje bez obou rukou a bez mozku, očí a uší.

Vrátím-li se však k původní „nabídce“ nejbohatšího člověka na světě, pak je třeba říci, že jsem zareagoval i já sám, namísto automaticky natažené ruky jsem se však rozhodl položit nabízejícímu dotaz, namísto čekání na jeho otázky.

„NEBYLO BY LEPŠÍ NAMÍSTO NESTÁLÉHO ZACHYCOVÁNÍ OXIDU UHLIČITÉHO, ZABRÁNIT TOMU, ABY VŮBEC VZNIKL A ŠKODIL?“

Jaká byla reakce na tuto otázku nevím, na to píši tento článek příliš brzy po zveřejnění ohlášky, mám jen trochu obavu, že se nebude lišit od ostatních případů.

Bude ignorován stejně, jako mé opakované výzvy na spojení napsané po zveřejnění tiskové zprávy Evropské Komise, stejně jako má nabídka pomoci a spolupráce Gretě Thunberg, stejně jako zpráva Princi Williamovi, Billu Gatesovi a jeho ženě Melindě, či odborníků a institutům Cirkulární Ekonomiky.

Je totiž jasné, že bude-li ticho po pěšině, zapomene se

Stejně jako na Náměstí Nebeského Míru, stejně jako na malého muže jménem Mahatmá Ghandi, či Jana Palacha a srpen 1968.

Mám však pro ty, kdo si libují v zapomínání jednu špatnou zprávu

Zapomenutí bývají nezapomenutelní

Zatímco zpráva na Twitteru má život jepičí, a to i přes snahu všech médií z 360 znaků udělat minimálně článek, ne-li celou knihu, jsou životy a často i smrt připomínány s pravidelností taktu metronomu doby, doby, která plyne i přesto, že ten pražský se dávno zastavil na rozdíl od Orloje, který pohání srdce Mistra Hanuše

Přeji Vám krásný den

Z Plzně 23.1.2021

Michael Rada, Člověk

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář