Tma je čistá

V posledních dvou letech se mi daří začínat práci za tmy a za tmy ji končit. Ve své Pracovně jen ve výjimečných případech rozsvěcím světlo. Stačí mi světlo displeje, či jen tma. Stejná jako je nyní v okamžiku, kdy píši tyto řádky, které mne nesou blíže na hranu času.

Je zvláštní kolik lidí se tmy bojí a vidí v ní negativum. Přitom je noc jen opakem dne a dobou, v níž nabíráme sílu a energii na další den. V jednom z odborných článků jsem se dozvěděl, že během spánku plyne kapalina v mozku a omývá jeho záhyby tak, aby ráno byl opět čistý a připravený na ukládání zážitků dalšího dne.

Dnes jsem si musel nechat vyměnit baterii notebooku na kterém právě píši tyto řádky. Jedná se o velice tenký stroj a i přesto, že jsem to věděl mne překvapila tenkost baterie, která se rozkládá na většině plochy jeho dna. Je to už několikátý notebook v mém pracovním životě (první přišel jako odměna za 400 hodin dobrovolné práce, která změnila mnohým v celé Evropě práci ze 45 minut na dvě). Všechny stroje měly baterie a všechny baterie připomínaly spíše kvádry. Tato připomíná nejvíce černý list papíru.

To mne přivádí na další myšlenku.

Dnes jsem ve své pracovně přišel na to na čem bude vytištěn IMPLEMENTAČNÍ MANUÁL INDUSTRY 5.0

Myšlenku jsem sice nosil již několik dní v hlavě, ale nikdy jsem se neodvážil ji převést do reality, až dnes a výsledek mi vyrazil dech.

Ano, tato kniha bude skutečně jiná než ostatní

Její listy nebudou listy

A její hřbet bude utkán osnovou životů

Její ilustrace budou tvořeny bez jediné kapky vyplýtvané zbytečně

Nyní jen najít vydavatele

Znám odborníky, kteří pomohou mi s korekturou. Věřím, že najdu vazače a chci poznat každý krok zrodu té první.

Nemám za cíl napsat nejprodávanější knihu, stát se nejbohatším a žít jen a pouze z manuálu na nový svět, já chci být jeho součástí, chci být částí každé z knih a mám za cíl, aby každá vyzývala čtenáře k doplnění vlastích stránek, myšlenek a textů předtím, než bude předána zase dál.

Jednou z knih, kterou píši je PŘÍBĚH SVĚTA BEZ ODPADU

Každý týden dostává nové kapitoly a i přesto, že skládá se jen z rejstříku, je jeho obsah dlouhý. Skrytý je mezi řádky na linkách vedoucích do virtuálního prostoru internetu. Je dokonce možné, že jeho součástí bude i 3,5“ disketa jež ponese „vlastní“ internet, jen nevím, kdo by odlovil externí odkazy.

Tma je vždy stejně čistá, bez ohledu na to, v jakém tunelu ji vidíme.

Její čistotu někdy jen doplňují hvězdy. Děje se tak po širým nebem tam, kde lidé ze tmy nemají strach, ale vnímají ji jako součást svých životů. Součást, bez níž by nebylo dne a radosti z paprsků vycházejícího slunce.

Mám tmu rád stejně jako den. Podobně jako spánek totiž svým tokem čistí obrazy nastřádané v průběhu dne a dávají člověku i Světu odpočinout a připravit se na další den.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář