Tři lidé, Tři pokoje

Bydlím v bytě 3+1 a až dnes jsem pochopil význam oné zkratky. Znamená tři lidé a jeden králík, pro každého je totiž vyhrazen samostatný prostor. Mohl by znamenat i tři lidé, tří počítače a jeden tablet, či Tři lidé tři mobilní telefony a jeden WIFI router.

Vím také co neznamená.

Společnost.

Každý ve svém pokoji na svém přístroji a namísto komunikace z očí do očí díváme se do displejů a píšeme co chceme říct.

Jediný, kdo nemá vlastní přístroj (zatím) je bílý králík.

Jak by se žilo v domě?

Měl by každý patro?

A na cestách?

Měl by vlastní auto?

Ale on už ho má, 98% vozidel které vídám na svých cestách má jediného pasažéra, řidiče. Bez ohledu na velikost, protože NA VELIKOSTI NEZÁLEŽÍ.

Jak víte zabývám se profesně logistikou, resp. specializuji se na efektivitu logistických procesů až do velikosti globálních subdodavatelských a logistických sítí. Pomáhám klientům, kteří pochopili že efektivita nic nestojí, ale to, co dokáže přinést přesahuje jejich představy.

Pomáhám klientům, kteří si chtějí nechat pomoci a vždy mne překvapuje, kolik jich o pomoc nestojí.

Oni jsou totiž nejlepší, největší, nejbohatší a na zdech mají certifikáty kvality vystavené stejně renomovanými globálními společnostmi.

Mají stejnou schopnost, dokáží papír přeměnit na budoucnost a na peníze

Bez ohledu na realitu

Není to tak dlouho, kdy jsem psal na svém blogu o svém domově a vyzýval Vás ať mi napíšete o tom svém.

Ten můj se jmenuje ZEMĚ

Naše pokoje kdysi oddělovaly železné opony a dnes virtuální hranice a vodní plochy ve kterých odděleni jásáme nad sílou celku. V průběhu voleb do Evropského Parlamentu se nechal slyšet přední Britský historik s myšlenkou, že nestane-li se z EU jeden stát, zanikne.

Má pravdu v obém, jen se mýlí v tom podmiňovacím způsobu vyjádření, může to totiž rovnou konstatovat, protože z EU se skutečně jeden stát nikdy stát nemůže a nestane, což by právě on, zabývající se historií mohl vědět nejlépe.

Pojem Evropský dům není ničím jiným než bytem s mnoha pokoji a v nich jsou uzavřeni ti, kdo dostali přiřazené své místo, a to si hájí. Zatímco lidé snaží se ho hájit slovy a zákony, králici tak činí zanecháním svých pachových stop.

Evropský dům už dávno stojí, není ho třeba budovat, co je však třeba je říci si, zda-li nám stačí stropy našich pokojů, či naše malé střechy, či zda-li potřebujeme ještě další střechu na to, aby nám ta naše vlastní nezmokla i přesto, že právě pro tento účel byla stavěna.

Jmenuji se Michael Rada a buduji svět bez odpadů a plýtvání, můj domov se jmenuje ZEMĚ, kde bydlíte Vy?

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář