Už dávno odezněl

Červencový déšť a po letní bouři zasteskne se těm, kdo v minulosti žijí, v přítomnosti trpí a budoucnost proklínají. Takových je mnoho a zaklínají se slovy o budoucnosti činí vše proto, aby nebyla. Plány na dvě a půl dekády dopředu nás mají uklidnit. Neděje se tak.

Je to jako včera, kdy během jediného dne roztály dva miliony tun ledu.

Je to jako včera, kdy v jeden okamžik přišlo v několika státech Jižní Ameriky o elektřinu naráz 40.000.000 lidí

To jsou jen malé dozvuky, či možná předehra toho, co přijde.

I přes varování dětí totiž dospělí odmítají změnit svůj přístup.

Peníze nadále vedou v žebříčcích úspěšnosti a je jen otázkou pohledu, jsou-li preferovány ty digitální, nebo ty digitální.

Omluva jen o devadesát minut později v Jižní Americe je nahlášeno již 48.000.000 lidí bez elektrického proudu a situace se nadále zhoršuje.

Kdo si myslí, že obří solární elektrárna na Sahaře je řešením, měl by zajít do antikvariátu, jen tam totiž sežene trilogii Tomáše Hrubého, nazvanou V SOUMRAKU LIDSTVA a vydanou roku 1922, kde přesně popisuje, co se děje o téměř stole let pozdějí, nejen na Sahaře, ale i v Čechách.

Nevím, kdo z Vás zná knihu s názvem TMA

Knihu, kterou třikrát napsal a přepsal její tuzemský autor, pan spisovatel Ondřej Neff.

Knihu, která bytostně vyjadřuje autorovi pocity poté, co mu manželka zemřela na rakovinu a následně i poté co mu jeho jedinou dceru chladnokrevně zabil její manžel.

Důvodem, proč ji zmiňuji je skutečnost, že píše o době, kdy elektřina vypne u nás a s ní se poroučí vše co na ni kdy sloužilo, či sloužilo k jejímu uchování.

Obsah je citlivě zasazen do doby, kdy vznikla a je plný reálných postav a míst, která Ondřej Neff zná velmi dobře.

Elektřina vypadává i v tuzemsku. Za výpadky prý může přemíra elektromobilů u nabíjecích stanic

A to je léto

Co teprve až se to stane v prosinci, třeba třináctého, v pátek, to teprve bude katastrofa. Ne proto, že nepůjde televize, ale on nepůjde ani internet, a i taková drobnost, jakou je topení, respektive jeho výpadek může způsobit na mnoha místech krušné chvilky.

Je zajímavé, že zadáte-li do vyhledávače google přesné datum, které bude až za šest měsíců. Je schopen dodat výsledky. Bohužel, stejně jako v mnoha jiných případech, jen reprodukuje zbytky informací, které někdy, někdo zanechal a nedokáže rozeznat a pochopit proč KVÍTEK MANDRAGORY, odkvetl dříve, než mohl začít kvést.

nebo

V den, kdy píši tento článek přijali pozvání do mé profesní sítě dva noví členové – Karl-Heinz Land a Benedikt Herles. Oba jsem pozval proto, že ten samý vyhledávač mi prozradil, že jeden stejně jako druhý používají ve své práci výraz INDUSTRY 5.0, a to dokonce ve shodné souvislosti, či v principu, který jsem definoval několik let před nimi. Zatímco první napsal knihu jež v označení nese název 5.0, tak druhý založil startup, kterému se podařilo získat od investorů včetně Billa Gatese 430.000.000 Dolarů

Zatímco výsledkem práce prvního je kniha

Výsledkem práce druhého jsou sny a představy.

Tento příspěvek vzniká 6 měsíců před tím, než bude publikován, a to, jestli spojení s prvním, či druhým zafunguje, budete vědět dříve než já, z pohledu mého aktuálního JÁ. Věřím, že ano, protože nevidím důvodu, aby PRŮMYSL 5.0 neměl být součástí SVĚTA 5.0, a stejně tak proč by GINKO BIOWORKS neměl být prostý odpadu a plýtvání ve všech jejich podobách

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář