Už také balíte?

Po vzoru slavné knihy, ještě slavnějšího autora připravuje současný prezident, pro nespokojené občany svého státu roční stáž v rezervaci. Budou muset žít v přírodě a v souladu s přírodou, a to dokonce bez napojení na sítě, které přináší komfort všem, kdo na to mají.

Informaci přinesl list bývalého ministra financí, jenž si jako odměnu, za své nedokončené ministrování, kterému přinesla konec informace o neoprávněně čerpaných milionových dotacích a dalších maličkostech, navrhuje vytvořit Ministerstvo dotací, které by mohl vést právě on.

Článek, který vyšel v mediu bývalého pana ministra financí se jmenuje EKOLOGICKE AKTIVISTY JE T5EBA ZAVÍRAT DO REZERVACÍ, ŘEKL ZEMAN.

Věřím, že slova „Vytvoříme rezervaci, která bude tvořena opravdu divočinou bez elektřiny, kanalizace, vodovodu. Budou-li si chtít zatopit, budou muset pokácet stromy.“, nejsou jen planým slibem, protože když nad nimi přemýšlím, chtěl by pan prezident dopřát všem, to co dělají o víkendech, kdy odjíždí na své chalupy, chaty, tábory a víkendové pobyty v přírodě.

Je to od něho hezké.

A trendy.

Protože život OFF-GRID, tedy mimo sítě, oslovuje čím dál více lidí, a to nejen v zahraničí, ale i v tuzemsku.

Bohužel pan prezident nebyl poučen o skutečnosti, že OFF GRID nemusí znamenat:

 • bez elektřiny – ta je však vyráběna lokálně a jen v množství, které je třeba
 • bez vody – protože ta bývá skrytá i jinde, než jen ve vodovodních potrubích nadnárodních koncernů
 • bez tepla – to kromě cigarety, dává i slunce, jehož teplo se dá kumulovat a používat i v době, kdy nesvítí
 • bez jídla – to se dá opět pořídit lokálně, netrpím-li vepřovou dietou, zalévanou permanentně lihem

Za to se dá v tomto prostředí dobře obejít bez kulatým razítkem schválených

 • domů
 • silnic
 • továren
 • daní
 • EET
 • POLITIKŮ, KTEŘÍ VÍ, CO JE PRO NÁS NEJLEPŠÍ

Mám jen malou obavu, jestli skutečně pan prezident svá slova dobře promyslel. Předpokládám, totiž že pobyt v rezervaci by si mohlo rezervovat i pár milionů lidí. Myslím, že by dokonce mohl, tuto aktivitu „prodat“ i do spřátelené Číny, kde zatím testují s několika jedinci roční pobyt v samotě, jakému by byly vystaveni v rezervaci zvané Měsíc, či Mars.

Další otázkou je, zda-li by se mohli lidé přestěhovat i s činností a prací, kterou dělají a začít ji dělat například ne pro stát, či zahraniční zaměstnavatele, ale pro sebe, čímž by dne daňové svobody, mohli dosáhnout již druhého ledna každého roku.

V každém případě, doufám, že myšlenka pana prezidenta nezanikne. Ony rezervace například za oceánem, jsou místem kam také ostatní obyvatelé nejen státu, ale i světa jezdí, ne za poučením, ale za štěstím, které doufají, že spadne v některém z kasin i na ně.

Rezervace na východ, oproti tomu dobře popsal pan Solženicin, ve svém kdysi zakázaném deníčku.

Myslím, že by se naše republika mohla opět dostat na mušku zahraničním novinářům, když by se v ulicích objevili lidé a transparenty se přáním MY CHCEME REZERVACI.

Já jdu balit a Vy?

Komentáře
 • Kategorie
 • Můj blog

  Formulář