V budoucnu Vláďa Smolík

I přesto, že jsem si téměř jist, že jméno Vláďa Smolík mladší generaci říká asi tolik jako Gábi, či Pišta Hufnágl, dovolil jsem si použít jeho jméno v nadpise dnešního příspěvku. Myšlenka na tohoto animovaného hrdinu se mi totiž vybavila, když jsem si přečetl následující řádek.

„V budoucnu mají samy rozhodovat, jak lidskou sílu efektivně použít“

Kdo má rozhodovat?

Počítače.

Nemluvíme o životě na cizí planetě, či v budoucnu, ale o dnešku, resp. včerejšku ve Kvasinách

Celou situaci ještě lépe dokresluje následující věta

„Počítač řídí, lidé jsou na manuální práci“

Zde je díl, který míním

Doporučuji ho shlédnout celý a budete-li mít tu možnost, pusťe ho i kolegům, dětem, studentům. Namísto „pohádky pro děti“ by totiž mohl brzy sloužit jako dokument.

Jen bych rád připomněl, že tento Maďarský televizní seriál vznikl jen jeden rok po mém narození, tedy v roce 1972 a navazoval na jiný dobrodružný maďarský seriál v němž však dobrodružství podnikala celá rodina Smolíkova, který vznikl v roce 1969. O šest let později, po vesmírných cestách pak byla trilogie zakončena prázdninami.

To jsem ale odbočil, věřím však, že se za na tuto malou cestu časem zlobit nebudete.

V každém případě zmiňovaný díl, který, jak věřím jste již shlédli, poměrně přesně vyjadřuje definici INDUSTRY 4.0, kterou je digitalizace práce, jíž předcházela její automatizace.

Pro ty z Vás, kdo nemají čas na shlédnutí celého dílu doporučuji obzvláště jeden úsek začínající od 15 minuty

Je dobré poučit se z chyb minulosti, a neopakovat je v budoucnosti.

Je obdivuhodné, jak když se jim to hodí dokáží redaktoři a mluvčí zacházet s jazykem

Jestliže jste na mém blogu poprvé, či jste neměli možnost si nic přečíst, či si poslechnout o PRŮMYSLU 5.0 od jeho tvůrce, nebudou Vám slova o systémové chybě něčeho, do čeho se již od roku 2013 (2011), kdy v čele se společností SIEMENS Německá a následně i další státy a organizace včetně EU, EB a dalších přijali koncept PRŮMSLU 4.0, investovali vyšší miliardy EUR, USD a dalších měn, znít asi logicky, proto mne prosím nechte ve stručnosti tato slova vysvětlit.

INDUSTRY 4.0, čili PRŮMYSL 4.0 je digitalizací práce, jinými slovy osvobozením člověka od břemene fyzické (i dušení práce). Výsledkem je trvalá dovolená a garantovaný příjem zajišťující (tak jak to mají politici) bezstarostný život až do konce dní.

Háček o kterém hovořím je skryt právě v těchto obrazech.

Lidé se totiž v celé procesu stávají nadbytečnými, přítěží.

Co budou dělat po svém vyřazení není třeba řešit, čeká je přeci sladké nicnedělání

Jste si jeho sladkostí tak jisti?

Mohlo by se totiž stát, že ztracen bude SMYSL ŽIVOTA a pak nastane jen tma, v níž počítače budou řídit lidské sny.

Myslíte si, že se jedná o budoucnost? Pak doporučuji se podívat, jakou součastnost nabízí společnost AMAZON, která je pro mnohé vzorem.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář