V Česku se vypařuje ornice

Česká republika je většinou světa branná za zemi zázraků. Nejenom, že ji neohrozí stoupající hladiny světových oceánů a klimatické změny na ni neplatí, dozvěděl jsem se právě v místním tisku, že se nám vypařuje ornice.

Není se čemu divit, když zde mohou čápi stavět hnízda pro straky a nejchudší z Čechů je nejbohatším Slovákem a dělá vše proto, aby svou chudobu rozdělil mezi všechny kolem, zatímco jeho bohatství s každým dělením roste.

Když brabec dá. I voda obrátí.

Tak nějak to u nás chodi.

Článek v internetovém periodiku iHNED přinesl slova ministra zemědělství, jenž hořeká nad tím, jak na českých polích mizí půda. Rozumějte ta úrodná a zůstává po ní pouze poušť bez života na povrchu i pod ní.

Pan Brabec jaksi však zapomněl, že co není pod čepicí, může být na ní a ze své zemědělsko-ministerské židle asi nedohlédne na to, že za mizení orné půdy se v tuzemsku dávají medaile a nejenom to. Dokonce se i těm, kdo jí zlikvidují nejvíce namísto chleba se solí rozdávají desetileté daňové úlevy.

ANO, je to skutečně tak pane Brabec, myslím že pan profesor Truxa by Vám to vysvětlil lépe, než já, bohužel však již mezi námi není.

A tak Vám to budu muset vysvětlit pro změnu já sám.

Nevím, zda-li na Fyziku, jste měl také pana Profesora Novotného, či jiného ze členů profesorského sboru, ale ono je to jedno, všichni by Vám totiž pravděpodobně řekli to samé, co Vám nyní řeknu já sám

Orná půda nemizí a nemá ani snahu, natož možnost se vypařovat, k tomu jí schází některé základní fyzikální vlastnosti.

Tu půdu totiž Vy, spolu s ostatními „nezávislými“ ANO „NEZÁVISLÝMI“ politiky, prostě a jednoduše házíte do odpadového kontejneru a necháváte ji zalévat betonem, asfaltem a betonem a dalšími stavebními prvky hal a silnic, které potřebujeme k tomu, aby mohli na té kdysi úrodné půdě pracovat cizinci z půlky východní Evropy, zatímco ta druhá půlka hledí, jak by se k nim přidala, vžyď kdo by nechtěl žít v KOUZELNÉ ZEMI, kde noční můry jedněch, stávají se vzdušnými zámky druhých, zhmotnělými prostřednictvím nula  jedniček na jejich bankovních kontech.

Je až kouzelné, jak krásně v jednom dni zaznívají Vaše slova o půdě a o vodě, obé totiž za Vaší vlády ministerstvu mizí a Vy za to nemůžete, protože jste spotřeboval všechny dotace, co se naskytli a kde to bylo možné ještě jste zadlužil, aby jste mohl rozhazovat ještě více.

Česko dá desítky miliard na Boj proti suchu, zní další z Vašich parol. Až mi běží hlavou reklamní slova, která jistě od dob Vašeho mládí, vedou Vaše kroky. „DO každé rodiny, soudeček jediný“

Volat hoří až poté, co stoh zapálíte, a ještě svým dechem požár rozdmýcháte, zdá se mi býti poněkud zbytečné, nedíváte-li se na to pohledem politiky, jehož snahou je rozházet co nejvíce peněz protože jen těmi lze samozřejmě vše hasit. Přemýšlím, zda-li by jste stejně zacházel i se svými penězi, házeje je na hořící stoh a domnívaje se, že požár bude uhašen z pozice moci

Ekonomické moci

Zatím, namísto moci, ukazujete NE-MOC MOCNÝCH NE-MOCNÝCH.

Věřím však že namísto ANO, se brzy ozve NE

A mocní investoři, odejdou půdu  vodu ničit zase o kus dál, třeba do zemí, a míst, kde mají své domovy.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář