VOLBY JINAK

Z posledních voleb do Senátu mám radost, dalo by se říci přímo škodolibou. Způsobila ji absence Komunistické Strany a jediný Senátor strany ANO. Nenechám si ji zkazit ani dýmem, který zůstává za panem komínem, který se chce stát předsedou tohoto sdružení.

Ovšem škodolibost není podnětem k napsání dnešního příspěvku, je jím něco zcela jiného. E-MAIL.

E-MAILY.

Desítky E-MAILŮ.

A všechny nabízejí počítače z Voleb

Levné, dobré, kvalitní. Jen jednou použité!

Se slevou až 60%.

No nekupte to za tu cenu.

No. Nekupte to za tu cenu.

Zajímalo by mne totiž, jak to vlastně s těmi počítači je. Kupují si je města na dva dni, aby je pak za levno odprodali jako nepotřebné, či dokonce vyhodili, nebo zdarma vložili do některého ze systémů sběru elektrošrotu?

Nebo snad je někdo ve státní správě tak předvídavý, že si výpočetní techniku jen zamluví, výpůjčí a vrátí po jednom, či dvou dnech, po které je potřebuje?

Je to zvláštní. Zkuste zavřít oči a vybavit si volební místnost v níž jste volili. Kolik počítačů si vybavujete?

Já ani jeden.

A přesto nabídky (které mimo jiné začali již týden před volbami) nabízí minimálně stovky strojů.

Ještě, než se jim podíváme na zoubek napadla mne ještě jedna zhýralost.

Co kdyby úředníci používali své vlastní počítače?

Nevyšlo by to levněji a efektivněji?

Ale to je na jinou diskuzi, nyní se pojďme podívat, jaká vlastně při těch volbách byla potřeba výpočetní technika.

Tak byly to hlavně notebooky, ale i pár počítačů pevných s monitorem a k nim tiskárny.

Podíváme-li se na samotné stroje, nejsou to žádná „ořezávátka“. Slušný procesor, ve většině případů rychlé SSD paměti až do kapacity 512GB a operační paměť 8GB. Operační systém Windows 10 PRO samozřejmě v ceně.

Ovšem ani levnější věci nejsou bez zajímavosti. Brašna na notebook na třetinu ceny, nebo tiskárna za půlku a tím nabídka zdaleka nekončí.

Předpokládám, že k prodeji budou i další.

Mohli by se nabízet například použité volební lístky, některé jako vzácnost, jiné jako materiál pro další výrobu. Věřím, že Archy, hlavně ty velké, by mohly dobře sloužit například ve školách, či školkách k malování, či výuce, a to bez toho, aby hned skončil jejich život a pro výrobu dalšího papíru byly káceny další stromy.

P.S. Budete-li někdo moci sdílet informaci o tom, jak to vlastně s výpočetní technikou pro volby je, prosím učiňte tak. Třeba se nám podaří najít řešení, které nahradí to stávající efektivnější a ekonomicky i ekologicky smysluplnější variantou.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář