Všechno je v pohodě, spěte dál

Tato slova mi rezonovala v hlavě, když jsem uviděl na českém a následně i zahraničním médiu informace o nové knize dvou autorů pana Darrella Brickera a Johna Ibbitsona. Kniha se jmenuje PRÁZDNÁ PLANETA a rychle po vydání se o ní hovoří jako o bestseleru.

V tuzemsku ji například zmiňuje server iDNES, zatímco zahraniční zdroje vykrývá jeden z autorů na svém LINKEDIN profilu.

Kniha je, z toho co jsem četl, takovým receptem na pohodu a spokojenost se současným stavem. Namísto střídmosti vybízí k většímu plýtvání a rozhazování, namísto souvislostí, vytrhává z kontextu, namísto pravdy servíruje lži umně zabalené, tak jako to umí agentury veřejného mínění včetně té, kterou jeden z autorů vede, IPSOS.

V minulosti jsem psal o vědeckých studiích a pracích, které jsou často psány na zakázku s tím, že výsledek je jasně definován.

Je to podobné článku, který na konci měsíce března vydala příloha iDNES, kde odbornice profesorka MUDR. Eva Králíková říká, že NEŽ KOUŘIT, RADĚJI VAPUJTE.

Tento článek mne zavedl do roku 2014, kdy vyšel revoluční článek s názvem

KOUŘENÍ DO ŠKOL – VYCHOVÁVEJME EKONOMICKY

Před pěti lety tento článek vyvolal značný ohlas a byl sdílen napříč tuzemskými medii, často bez vědomí autora.

Na iDNES se mi původní článek nakonec podařilo najít, link výše vede na jiný zdroj, kde se nachází článek se stejným názvem a tento článek na pak k nalezení i na stránkách spravovaných úřadem vlády České republiky, resp. stránkách s protidrogovou tématikou nazvaných WWW.KOURENI-ZABIJI.CZ

Jedná se o naprosto ukázkový příklad toho, jak ODBORNÍCI staví zdroje pro NEODBORNÍKY přesně na míru.

Ono VAPOVÁNÍ je totiž určitě super

Dodává totiž drogu do krevního oběhu mnohem rychleji a závislost na ní tak vzniká ne po dnech, či desítkách a stovkách cigaret, ale po několika kusech oněch tolik prospěšných pomocníků.

Před zahájením psaní tohoto článku jsem se byl projet na elektrické jednokolce, projížděl jsem se po okolí Plzně a potkával mladé, i starší, co drželi v ruce různě barevné pomocníčky a ke rtům je přikládali s pohledem kojence hledícího na znělku Pobřežní hlídky.

Jak je vidět, droga přestává být drogou, dáme-li jí jiný název.

Kouření již není kouřením, ale wapováním.

A (ne)MASO přestane být z rozhodnutí EU (ne)masem a stane se například „KOTOUČEM“. Bohužel jsem se nedokázal dopátrat toho, zda-li nové nařízení dopadne i na výrobce párků bez pasa, salámů které o masu jen slyšely a celé řady výrobků, které mají v názvu výrazy Masité, Kuřecí, Krůtí, Hovězí a další, ale ve skutečnosti je podíl zmiňovaného hluboko pod hranicí nižších desítek procent.

Věřím, že v tuzemsku bude nedodržení postihováno stejně důsledně jako dříve kouření v restauracích, či dvojí kvalita potravin za které europoslankyně Jourová bojuje již tak dlouhou dobu, že se chudinka podívá domů jen výjimečně, třeba když jí někdo zaplatí za přednášku na téma „JÁ SE Z TOHO BRUSELU JEDNOU ASI BRUSELU“

Zkrátka není na světě mnoho vlád, které by poté, kdy s úspěchem zavedly povinný hazard, jakým byla LOTERIE ŠTĚSTÍ, zavedly do žil a krve občanů i povinnou drogovou závislost, a ještě jim dali vybrat, jako barvu (stříkačky) pardon inhalátoru, si vyberou.

Věřím, že není daleko čas, kdy o prospěšném působení VAPOVÁNÍ proběhne celorepubliková informační kampaň, kde od škol a školek budou děti získávat informace o tom, jak je to dobré a z rukou přednášejících dostanou vzorky na vyzkoušení, jako dluhy, které jim servíruje jiná česká společnost při výuce finanční gramotnosti.

Zkrátka splní se to, co jsem navrhoval již před pěti lety

No řekněte sami, není to krásné?

P.S. Nemyslím, že paní profesorka myslela svou radu špatně, bohužel vyjmuta z kontextu začala sloužit jako návod prodejcům drogy, která chutná tak sladce, jak je neškodná, stačí ji mít vždy jen při ruce.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář