Zabili nám krtečka, paní Milerová

Ačkoli se to mnohým čtenářům může zdát divné, neparafrázuje dnešní blog slova slavné české knihy, nýbrž je jednobuněčným dvojčetem blogu publikovaného v roce 2014. Jsem přesvědčen, že mne autor nenapadne pro plagiátorství, byl jsem jím totiž já sám.

Je to skutečně tak, 15.11.2014 opravdu vyšel v mém blogu, tenkrát ještě vedeném na serveru iDNES, článek shodného jména. Byl reakcí na kroky vnučky autora celosvětově známé postavičky dětských snů a pohádek. Kroky, které ze snu, udělaly noční můru pro všechny, kterým říká něco pojem „národní bohatství“.

K tématu jsem se ještě několikrát vrátil, abych poděkoval i prezidentovi republiky, že rozprodávat, co mu nepatří, umí skutečně dobře.

V době psaní tohoto článku se pojem KRTEČEK opět vrátil do mého života.

Unavený z cesty domů.

V online deníku iHNED se totiž objevil článek s následujícím názvem

Vnučka výtvarníka Milera nemá licenci ke Krtečkovi, rozhodl soud. Nesmí s postavičkou dál obchodovat

Je to stejná paní Milerová, které byli věnovány i předchozí články. Stejná paní Milerová, která dar svého předka, dar potěšit bez nutnosti platit za každý úsměv, proměnila ve zlatý důl nekonečných tantiém, vždyť co je lepší než zdarma si přivlastnit, abych mohl draze prodat.

Soudní rozhodnutí kromě jiného stanoví, že verdikt dopadá i na kontrakty uzavřené ve světě, tedy i na seriál Krtek a panda, který vznikl v koprodukci s Čínou.

Článek stojí za přečtení, obsahuje totiž stejné perly z úst paní Milerové, jaké kolem sebe trousila v minulých letech. Jednou z nich je:

„Uvidíme, jestli se budeme moct nějak domluvit, nebo ten byznys budeme muset zavřít“

Paní Milerová, podporovaná kromě jiného i samotným prezidentem republiky, na cizím vlastnictví dobře vydělávala a moc se nenadřela. S ohledem na skutečnost, že všem ručila předpokládám doživotností obchodní transakce, odpovídala tomu jistě i dohodnutá sazba.

Její dědeček budoval dobré jméno Krtečka dlouhá desetiletí, ona ho dokázala zničit během několika měsíců jen a pouze pro peníze.

Myslím, že si však neuvědomuje, že stejný osud může nyní postihnout ji samotnou a její rodinu, protože miliony se dobře přijímají, ale desítky až stovky milionů se špatně vrací.

Nemyslím, že ti, co s realizací „za hubičku a malé procento“ pomáhali, budou pomáhat s rozdělením ztráty a úhradou nákladů. Tak to totiž funguje jen v pohádkách, například té, o Krtečkovi, tam totiž, když se budete dobře dívat, nikdy nešlo o peníze, či bohatství a všichni se byli ochotni dělit s druhými, které měli tu čest nazývat přáteli a kamarády.

Navíc v původním provedení nebylo ani třeba slov, činy totiž dokázaly mnohem více, a proto se všichni, kdo v něm vystupovali, nejdříve činili a pak se chlubili.

Paní Milerová, to učinila obráceně, jak je dnes zvykem

A výsledek nevyvolá úsměv na tváři. Na tváři bude spíše jen stesk nad dalším ztraceným životem.

P.S. Dva měsíce po zařazení článku na vydánání soud rozhodl a vydal písemný rozsudek. Přemýšlím jak bude pan prezident žádat zpět svůj dárek, který byl kradený.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář