Luštění křížovek procvičuje buňky mozkové. Je to dobře a lidí, kteří luští, je mnohem více, než byste čekali. Mnozí si tuto skutečnost ani neuvědomují, a přesto řeší pracovní, či životní rébusy každý den. Nejsou to jen detektivové a policisté, ale nevěřili byste jaké hádanky řeší například paní uklízečka.
V kancelářích i ve skladech je každý den.
Často nejen jedna, ale celá čety uklízečů starají se, aby vše bylo čisté.
Jedná se o nekonečný boj s tisícihlavou saní, které po useknutí jedné narostou ne dvě, ale deset dalších hlav.
Zjistíte-li totiž, že Vámi vytvořený odpad zmizí, i když se netrefíte do koše, sníží se enormně podvědomý zájem koš skutečně trefit.
Budete-li opakovaně špatně cílit, pravděpodobně bude vyhodnoceno, že jeden koš nestačí a Vy jednoho dne přijdete a namísto jednoho koše, budete mít na původním místě dva, tři, nebo víc.
Podvědomí však bude pracovat shodně.
Pro mnohé dnešní luštitele, a to bez ohledu na věk, jsou dnešní křížovky jen lehkou hrou. Stále se opakující pojmy a dotazy od nich nevyžadují nic víc, než jen probírat se svým „mozkovým slovníkem“ a přiřazovat jeden pojem k druhému.
Zvětšíte-li rozměr křížovky, nestane se nic jiného, než že si bude zaúkolovaný muset najít větší stůl a možná i lepší pero, tužku, či propisku. Zbytek však zůstane shodný.
Vypadá to, že nic tuto skutečnost nezmění, ale není to tak úplně pravda
Zkuste dát dnešním mladým luštitelům, křížovku ze 70 či 80 let minulého století
Najednou zjistí, že znalost aktuálních trendů, jim bude jen na škodu.
Například na otázku „Co má každý telefon?“ je správná odpověď „Kabel“
A podobných je jich spousta.
V minulých dnech jsem měl možnost realizovat opět přednášky pro studenty v rámci projektu MŮŽEŠ PODNIKAT a to hned na dvou školách v jeden den. A aby toho nebylo málo, na jedné z nich mne již více než polovina studentů již slyšela a co mne potěšilo, že všichni, do jednoho, se měli zájem se se mnou setkat znovu.
Zajímavá byla skutečnost, že se jejich přístup od minula změnil, byly aktivnější, nebáli se, jako kdyby našli od prvního setkání sami sebe, a to mne vždy těší.
Je to jako kdyby objevili ve světě křížovek svět jiný, svět o kterém neměli doposud ani tušení, ale přitahuje je všemi chapadly, která vystrkuje ven z papíru.
Jen den před přednáškami jsem objevil v tisku následující zprávu – Policie obvinila dvě firmy z podplácení v kauze černé stavby skladů CTP. Je to několik let poté, co jsem se tématem souvislostí průmyslových staveb na zelených loukách českých měst zabýval.
Tenkrát jsem (shodou náhod) od majitele a členů vedení společnosti, které se článek dotýká, dostal upozornění, že bych neměl psát něco, čemu nerozumím.
Píši.
A jedním z důvodů, je i skutečnost, že změny je možné dosáhnout dříve, ale prvním krokem je nutnost si přiznat, že je změna nutná a to bohužel, někdy trvá politikům déle, než je jejich volební období.
Na závěr mi dovolte odpověď
MERESJEV
Chcete-li vědět víc, zkuste google, či se zeptejte v komentářích, rád Vám opdovím.