Zítřek je dávno pryč

Zítra poprvé v životě, a věřím že ne naposledy, navštívím ÚSTAV MOLEKULÁRNÍ GENETIKY AKADEMIE VĚD v Praze. Když jsem o tom hovořil s jedním z partnerů, kterému jsem prozradil, že hodlám na místo dorazit na elektrické jednokolce, sdělil mi ať se nebojím, že mne budou považovat za experiment.

Myslím, že má pravdu.

A přiznám se, že doufám, že na setkání s tímto experimentem, nikdo z více než dvou set očekávaných návštěvníků nezapomene.

Otázce korektního nakládání s časem se věnuji již řadu let a těší mne když slyším, že metoda, kterou používám, funguje. Možná je to proto, že bych si nedovolil mluvit o ničem, co jsem si na vlastní kůži nevyzkoušel.

Za krátkou dobu mi bude 47 let, a přesto, že se mi blíží padesátka, necítím se jako kdybych vstoupil do konečné etapy svého života. Co mi přibylo je projektů, které mohu dělat s chutí a láskou, co mi ubylo je vlasů.

No a co?

Ovšem co přibylo je i množství myšlenek vázajících se právě k času. K jeho plynutí, zastavení, pomalosti i rychlosti. Kolem sebe vídám velké množství lidí, kteří, ač nebyli na vojně čekají, aby spěchali a spěchají, aby čekali. Namísto v dohodnutý čas spoléhají na nekonečnost času a jsou první, kdo křičí opozdí-li se někdo jiní něž oni.

V továrnách navrhují, že se budou zasedací místnosti zamykat, hned po uplynutí času začátku a nepřítomní budou penalizováni, nebudou-li to oni samotní.

Běh je ukázkou správného přístupu a zrychlený dech odměněn přidáním další porce práce.

Zatímco v USA dostali začátkem října všichni spolupracovníci společnosti AMAZON zvýšení mzdy na min 15,-USD/hod, hrají si v tuzemsku na polovině částky na dobráky, zapomínaje dodat výčet „přestupků“ za které se penízky koulí pryč rychleji než sněhulák na černé sjezdovce na Klínovci.

Jak se asi vstává těm, kdo vydělávají na to, aby přežili?

Jak se vstává těm, kdo dohlíží na to, aby přežili?

Jak se daří Jeffovi?

Pro koho zítřek je včerejškem a pro koho nedostupnou a nepředstavitelnou výzvou?

Čas je nejdražší komodita.

To ví nejen Děvčátko MOMO, ale i Michael „Konec“ Ende

Je jen otázkou proč to neví tolik z nás.

Píši dnes o zítřku a pro Vás obé bude dávnou minulostí. Sci-FI přestalo být světem, který přichází, ale čím dál častěji je to svět, který odešel. Svět, v němž nebyly telefony bez drátů. Svět, v němž internet nebyl ani slovem, ani sítí. Svět bez WIFI, BLUETOOTH, SMART CITIES, TUNELŮ. Svět primitivů.

Co znamená zítřek pro Vás?

Co je Váš zítřek?

Co je zítra?

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář