Ztracení na cestě

Na své cestě ke světu bez odpadů a plýtvání potkávám mnoho nových tváří. Lidí, kteří po společném jednání rozhodnou se jít shodnou cestou a přestat generovat odpad a plýtvání, či a to ještě lépe, rozhodnou se podpořit mne na cestě, kterou jsem se vydal.

Protože situace je podobná již řadu let, dal jsem v roce 2016 na radu jednoho firemního a ekonomického poradce a otevřel si k firemnímu účtu ještě účet transparentní, na který by ti, kdo chtějí, a mohou, podpořit mou práci finančně mohou tak udělat beze strachu, že jejich peníze zmizí v nekonečné černé díře, jak se to děje například s daněmi a poplatky státu.

Účet jsem vytvořil a existuje dodnes. Jeho číslo je 2701192171/2010

Jeho založení mne stálo 100,-Kč, které jsou identifikovány jako první převod. Tento je zároveň posledním, protože za 4 roky, i přes mnohá ujištění o zájmu podpořit, se nenašel nikdo, kdo by své prostředky převedl. Všechny projekty a růst INDUSTRY 5.0 je tedy podporován jen z prostředků, které sám vydělám svou prací, abych je pam namísto utracení pro vlastní potřebu, pak vracel a využil v dalším rozvoji.

To, že se na cestě od myšlenky ke skutku ztratí peníze, to se stává, bohužel mne mnohem více mrzí skutečnost, že se na stejné cestě dokáží ztratit lidé.

Ztrácí se kromě jiného i proto, že práce, kterou dělám, se nelíbí jednotlivcům a společnostem, jenž je může připravit a také připraví, o pozici třetího nejprofitabilnějšího průmyslu světa, průmyslu odpadového a mnoha dalších, které tento průmysl velmi dobře živí.

Odpadový průmysl je však tím nejohroženějším a to, dalo by se říci ohroženým existenčně.

Ne že by ve světě bez odpadů a plýtvání nebylo už žádných odpadů, to není možné, jejich objem však, na rozdíl od desetiletí trvající růstové křivky nabere rychlý pád opačným směrem. Odpadů bude výrazně méně a s tím, i přes kopání kolem sebe, bude méně profitu a prostředků na lobbing, lobbisty, ovlivňování politiků na všech úrovních, či veřejného mínění.

Odpadový průmysl se třetím nejprofitabilnějším nestal jen tak. Své místo na slunci si totiž získal, kromě jiného i tím, že brzy zjistili, jaký je v něm potenciál, lidé z kriminálního prostředí, mafie, yakuza, triády a mnoho dalších, včetně nejnovějších severoafrických a blízkovýchodních variant.

Jejich vstup znamenal nejen navýšení poplatků, ale i vsup metod, které nejsou v běžném obchodním vztahu standardem. Vyhrožování, včetně hrozby fyzické likvidace, poškozování majetku a další jsou běžné, protože jedno je pravdou – KAŽDÝ MÁ SVOU CENU. Například systematické hackerské útoky na internetové stránky mohou ochromit toho, kdo je na nich závislý. Naštěstí my jsme nebyli a dokázali jsme opakované útoky přestát bez větší újmy.

Pro někoho jsou cenou jen peníze, či majetek, pro jiné rodina, vztahy a další.

V průběhu let jsem měl to možnost zažít několikrát odstoupení od spolupráce člověkem, který ač jsem před možným rizikem varoval, nevěřil mi.

Pak najednou vprostřed či těsně před začátkem projektu přestal komunikovat. Neodpovídal na e-maily, nebral telefony, neudělal dohodnuté kroky. Pak, vždy však s dlouhým odstupem jsem se dozvěděl, že mu byla za to, že přestane spolupracovat, nabídnuta cena, kterou nemohl odmítnout.

Ani v jednom případě, to nebyla cena finanční.

Nikoho ke spolupráci nenutím a všechny varuji a na rizika upozorňuji. Skutečnost je totiž taková, že dokud člověk dělá věci v malém, či je teoretik a výsledkem jeho činnosti nejsou nic jiného než slova, jsou dotčení v klidu a nemají se čeho bát.

675.000 tun, či chcete-li 675.000.000 kg výrobků, které se v průběhu sedmi let nestaly odpadem je však něco jiného a obzvláště INDUSTRY 5.0. která nabrala v roce 2020 na síle je pro mnohé hrozbou o které ví, že se již nedá zastavit. Jediné, co možné je, je ji zpomalit, tím, že přibývající výhonky první průmyslové evoluce řízené člověkem, budou odsekávány jen co vypučí.

Co mi však dává naději je skutečnost, že evoluci nejde zastavit.

Nezastaví ji výstřel z Aurory. Nezastaví ji křik, oheň, slova a nezastaví ji ani peníze, naopak vše vyjmenované je schopné ji popostrčit vpřed, a to je to, co mohu nabídnout i Vám. Způsobů jak tvorbu světa bez odpadů a plýtvání je mnoho a já věřím, že zvolíte tu, která Vám bude nejbližší.

Těším se na naši spolupráci

P.S. Tento článek byl do publikačního systému vložen 26.2.2020 o rok později objem výrobků kterým prevence zabránila stát se odpadem přesáhl jeden milion tun a ke dni psání této poznámky je zastupována 24 ambasadory ve 24 zemích. To vše i přesto, že ekonomická pomoc zůstala na úrovni popisované výše.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář