Dnešní příspěvek bude takové „kinder vajíčko“ pro dospělé. Kromě sladkých představ, bude i překvapení a ne jedno, takže bych doporučil si dojít na záchod, připoutat se, aby mohla začít dnešní jízda.
Na začátku hned důvod toho doporučení k cestě na záchod. První příspěvek Vás totiž pozve do elektrického autobusu. Na tom by možná nebylo nic speciálního, vyrábí se přeci jen i v tuzemsku. Tento je z USA a oproti těm tuzemským nabízí jednu maličkost navíc – dojezd 1.772 km na jedno nabití.
Ano, příspěvek není z roku 2035, či 2050, let kdy i česká vláda hodlá naplánovat jednání o možnosti využívání čisté mobility i v tuzemsku. Přeci jen příprava trvá. Jen když jsme u toho, zastavím se na skok u té pražské. Na začátku roku jsem se totiž účastnil HACKATHLONU ČISTÉ MOBILITY. Představil jsem tam projekt nazvaný POWER E-NJOY, který dokáže z každého osobního auta se „špinavým motorem“ udělat vozidlo s čistým pohonem. Projekt sice nevyhrál, ale ani nebyl poslední, byl však zaznamenán lidmi z firem ŠKODA, AUDI apod. aby se po nich následně slehla zem. O to však ani tak nejde, protože svou cestu na světlo si projekt dere stejně jako tráva pod čerstvou dávkou asfaltu.
Zajímavější je se ptát, jak je to s výhercem, tedy řešením, které lidem v METRU bude ukazovat za pomoci LED indikátorů naplněnost jednotlivých vagónů přijíždějícího vlaku. S ohledem na skutečnost, že projekt vyhrál všechny ceny, čekal bych že již bude plně implementován alespoň na polovině stanic a protože metrem nejezdím, rád bych se zeptal, jak ho využíváte.
Druhým příspěvkem se nám snad rozsvítí a nejenom to. Náš lustr začne i zároveň žít a v rámci svého života bude čistit znečištěný vzduch v místnosti, či prostoru, kde se nachází.
http://inhabitat.com/extraordinary-living-chandelier-with-algae-filled-leaves-purifies-the-air/
Je to krásný, dlouhodobý a unikátní projekt, ovšem unikátnost nelze brát z pohledu přirozeného a přírodního čištění znečištěného vzduchu (zde jsou již v testu omítky, betony, vysavače, předávače a další). Unikátnost spočívá spíše v integraci přírodních prvků přímo do těla tohoto krásného osvětlení. Uvnitř jsou totiž řasy, které právě díky přísunu světla přefiltrovávají znečištěný vzduch a do oběhu pouští čistý. Je to krása podívat a já věřím, že tato krása nebude ojedinělá.
Třetím a posledním se pak podíváme až na kost, na jádro pudla, nebo, chcete-li na nejčistší klávesnici světa, na klávesnici, ve které na drobek a ani smítko nenarazíte a která vznikla na zcela jiných stolech, než vznikají ty dnešní, tradiční.
http://www.yankodesign.com/2017/09/20/the-cleanest-keyboard-ever/
Ukázka tohoto designérského skvostu nespočívá v kopírování existujícího, ale tvorbě nového, unikátního, ve využití moderních technologií ve spojení s citem pro krásu a přírodno. Proč to? Protože tvůrci vlastně vytvořili, stejně jako to dělá příroda, nejdříve kostru a na ni, či možná lépe řečeno do ní vložili vše, co má klávesnice umět, tedy reagovat na stisk pisatele, či uživatele.
A ještě něco nakonec, nejkrásnější elektrické auto
http://jalopnik.com/this-planned-electric-three-wheeler-looks-fantastic-and-1818561069/amp