Referendum o vstupu Číny do EU

Pravidelní čtenáři mého blogu si ušetří po přečtení názvu i nevěřícně zakroucení hlavou. Jak by proboha mohla Čína vstoupit to EU, když leží v Asii? Říkají si jiní. Asi tak, jako Turecko, které leží z 99% také na jiném kontinentu a přesto se o jeho vstupu do EU jedná již téměř dekádu.

Čína však své referendum nestaví na zbožném přání, ale na faktech

  • Značku MADE IN CHINA již dnes nese 85% výrobků prodávaných v rámci EU
  • Po finanční expanzi, patří čínský investoři k těm, kdo vlastní nejen malé nemovitosti, či továrny, ale i celé přístavy například ty Řecké, následované Rumunskými a Chorvatskými
  • Objem obyvatel jejichž mateřským jazykem je Čínština již deset let utěšeně narůstá stejně jako závislost Evropanů na levném zboží v nadbytečném množství.

Co je pak zajímavé, je sledovat jaké důvody uvádí PRO VSUP DO EU ODBOROVÉ STRANICKÉ RADY při pravidelných schůzích se soudruhy z místních organizací

Položka                                                       Před vstupem                                      Po Vstupu

  1. Jednotná měna                                    EUR                                                     YUEN
  2. Jednotná řeč                                   AJ, FJ, NJ                                                Čínština
  3. Jednotná strana                           mnoho stran                                  Jedna strana – Lidová

Jak vidíte je rozhodování prostého čínského občana zbaveno veškerých zákeřností, se kterými se potýkají občané Evropy, je již za něj rozhodnuto a detail typu že Asie, neleží v Evropě, zdá se býti již jen okrajovou záležitostí.

Navíc mnozí politici, by tím mohli zefektivnit i svou práci, namísto dlouhých a ekonomicky náročných cest do Říše středu, by mohli jednat v říší Středu, která by byla jedním z kantonů velké sestry, či v tomto případě matky. Věřím, že i Dan Ťok, první tuzemský ministr s čínsky znějícím jménem 丹TOK bude mít radost z toho, že hedvábná stezka, kterou s takovou intenzitou podporuje, bude sloužit ještě ve větším objemu, než si vůbec troufl předpokládat.

Zatímco dnes jsou Číňani pro česká media Tvrdíkovi, opak je již dávno pravdou a tento muž se spolu s kolegyní s praxí z nepovedené přeměny logistiky České i Slovenské pošty, jsou jen loutkami v divadelním představení stínového divadla, stejně jako mnoho jiných „herců“ v pozadí.

V této úvaze se jen můžeme dohadovat, proč by mělo být přistoupení Číny k EU výhodnější, než přidružení EU k Číně, tedy postupu, který je již dnes pomalu, ale jistě aplikován.

Česká republika se stala již před lety ideálním odrazovým můstkem pro průniky čínského zboží do Evropy a to často dokonce poté, co zde obdrží příslušné razítko a glejt, které z Číny udělá Česko, jen otočením kouzelného prstenu po implementaci pouhých 15% české práce. Takové jsou však zákony a dostatek všimného navíc napomůže, postrádat občas i jedničku na začátku a dosáhnout stejného výsledku.

Pan Štěch již půdu pro své soudruhy připravuje, přeci jen jeho povolání Odborář a Politik, které udává na síti WIKIPEDIA mluví jasně za vše.

Nebudu předjímat, jak referendum dopadne.

Já to vím

A přeji všem klidné sny čí snad 晚安

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář