Další kapka vysychá


V projektech, které již více než půl dekády realizuji se snažím nacházet a implementovat řešení, díky kterému bude možné předcházet plýtvání surovinami. Voda je jednou z nich a ač si to zatím mnozí neuvědomují, je surovinou, kterou neumíme nahradit, jen zachytit.

Na serveru www.inodpady.cz jsme se věnovali několikrát technologiím, které pomáhají s vodou správně zacházet a také šetřit. Ať již to jsou vodní čerpadla FLORIŠ, poháněná větrem a schopná čerpat vodu ze zdrojů až 100 m hlubokých, či ať je to technologie hašení suchou mlhou. Oběma napomáhám k cestě mezi uživatele, a to nejen v tuzemsku, ale i zahraničí.

Každá informační kapka, která dopadne na vyschlou půdu, totiž může probudit život.

Nedělám to proto, že bych dostával provizi.

Dělám to proto, že to může pomoci mnohým získat a následně využívat vodu tak, jak si zaslouží, tedy s úctou a rozmyslem.

Zatímco mnozí se na mne dívají jako na blázna a považují myšlenky za vtip, jsou jiní ( a jej jich stále více), kdo se zamýšlí.

To, co vypadá jako vtip, vtipem být přestane, pochopíte-li hloubku sdělení.

Důvodem napsání tohoto příspěvku určeného nejen pro výše uvedený server, ale i pro můj vlastní blog, kde vyjde o půl roku později, je zpráva, která se den před jeho napsáním, objevila na facebooku. Objevila se na profilu singapurského občana, s nímž rád komunikuji o aspektech prevence plýtvání, ale i tématu E-MOTION.

On zprávu objevil na dalším zdroji.

Obsahem této zprávy není nic víc, nic méně než informace, že Austrálii dochází voda.

Ano je to skutečně tak. Australský venkov naráží na stav vodní nouze, a to ne proto, že „pár dní neprší“, ale proto, že již ani zvířata na běžné australské sucho zvyklá, nedokáží přežít, a umírají žízní a podvýživou.

Situace jde tak daleko, že se voda začala krást a kvůli vodě se začíná zabíjet.

To kdo sledují mé blogy déle si jistě vzpomenou, že jsem již o podobné skutečnosti psal. Fakta byla velmi podobná, jediné, co se lišilo, bylo místo. Zatímco nyní hovořím o Australském venkově, před třemi lety jsem hovořil o hlavním městě Jihoafrické republiky (JAR) a o dva roky dříve o velkých částech Kalifornie, v loňském roce pak o INDII a PAKISTÁNU.

Destinací přibývá, a zatímco Brabec letí sdělit do New Yorku, že dešťovka a dotace všechno spraví, vysychá i zem, na kterou předtím, jen zvysoka

Hleděl

Z ministerského postu údu státní moci.

I přes sucho, vodu ještě máme. Na vyschlé rybníky rychle zapomeneme a namísto zamyšlení se nad poklesem hladiny u těch, které ještě zbyly, radujeme se ze šířky pláží čekajících na naše těla pomazaná krémy na opalování čekajícími na smytí v přírodní lázni.

My máme vodu

Ještě

Její množství však klesá s rostoucí cenou fakturovanou těmi, kdo hospodaření s ní mají v názvu, ale činí vše proto, aby se stala dražším zlata a to nebude tak dlouho trvat.

P.S. Pět hodin po dopsání a umístění tohoto článku byly publikována tato zpráva. Do vydání článku bude podobných publikováno ještě mnoho.

P.P.S. V čase mezi napsáním a vydáním tohoto článku, již tak vyschlou Austrálii postihly největší požáry v historii

P.P.P.S Krátce před vydáním tohoto článku Plzeňský magistrát v tichosti ohlásil limity spotřeby pitné vody na osobu

P.P.P.P.S. Zima které proběhla mezi napsáním a vydáním článku přineslo do Plzně 3x 6 hodin sněhové přikrývky, které po této době roztála a zmizela.

P.P.P.P.P.S Den před vydáním článku se do mé kanceláře dostal jeden z prvních hasicích přístrojů v republice schopných hasit suchou mlhou.

P.P.P.P.P.P.S. Společnost výrobce vodních čerpadel FLORIŚ se rozhodl z důvodu nárůstu počtu zakázek a nemožnosti všechny svou kapacitou vykrýt, své know-how a znalosti za 25.000.000 Kč přenechat, či odporodat parknerovi, včetně zakázek a nadále se věnovat poradenství v oblasti instalace a to včetně mezinárodních klientů.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář