V den, kdy píši tento příspěvek se vydávám na cestu jejíž hlavní náplní bude realizace workshopu UDRŽITELNOST v logistice, jenž se koná v Brně. Tak jako vždy pojedu vlakem a přijedu na místo den předem, abych si mohl před workshopem odpočinout.
Už se těším, protože skupina, která se ho účastní, se účastnila již workshopu zaměřeného na INOVACE a myslím, že témat k diskuzi máme ještě mnoho. Jedním z nich může být otázka aplikovatelnosti myšlenek, které v předchozí dvou dnech, před necelými 14 dny sbírali.
Dnes ráno vyšel v internetovém tisku zajímavý článek, resp. rozhovor s Tomášem Etzlerem, který dlouhý čas strávil jako novinář v Číně. Článek se týká čínského vlivu v České republice a velmi silně mi připomíná jiný, trochu obsáhlejší text, konkrétně trilogii
O které jsem ve svém blogu již několikrát opakovaně psal.
Na tom, že vnímavý člověk vnímá narůstající vliv Číny, a to nejen v Čechách, ale i po světě by jistě nebylo nic divného. Tento názor se však může změnit, podíváte-li se na datum prvního vydání této knihy, či této trilogie, je jím rok 1922.
Ano čtete dobře DEVATENÁCTSET DVACETDVA
Tedy 98 let před tím, než čtete Vy tento článek.
Díky svému dědečkovi mám prvovydání
Díky němu mám v sobě lásku ke knihám, jazykům a vzdělávání
Co jsem bohužel nezdědil je hustá hříva vlasů, kterou se pyšní i v 97 letech věku.
To je však to nejmenší
Když jsem si přečetl a poslechl rozhovor s panem Etzlerem, rozhodl jsem se ho kontaktovat a doporučit mu SOUMRAK LIDSTVA K PŘEČTENÍ. Učinil jsem tak, a věřím, že si knihu, jež je nyní k dostání jen v antikvariátech, sežene a přečte.
Byl bych rád, kdyby se nám ji podařilo opětovně vydat a myslím, že by byla i skvělým scénářem pro velkofilm, jen doufám, že se jeho zfilmování neujmou čínští filmaři, kteří jak ukázali na Krtečkovi, dokáží s národním bohatstvím druhých udělat skutečné divy.
A nikdo se nediví
Kopie měst, ulic, budov nahrazují vlastní tréninkové prostory pro výsadek a všichni spokojeně tleskají tomu, jak skvělé centrum mají výsadkáři, pardon vývojáři v zemi nerušených možností.
Dohledový systém nad vlastním obyvatelstvem, který již dávno překročil všechny mezinárodně uznávané limity stanovené pro LIDSKOU SVOBODU, začíná být kopírovány a jeho implementaci dostávají do rukou odborníci s divnýma očima, ale perfektní znalostí jazyka i prostředí země, kam byli vysláni.
Elektrárny, Infrastruktura, Politika
A k němu, jako základ, závislost na levném zboží dostatečné kvality. Cesta Číny ke globální říši středu začala již dávno, její posly hrdě držíme v rukách, sledujeme po večerech, jíme z jejich útrob a nic nám není cizí, odpovídá-li cena.
Čína je na cestě
Já také
Je totiž na čase ukázat obrům, že skutečná síla není ve velikosti a já vím, že už to začínají chápat.