Bilance Budoucího

S ohledem na blížící se konec roku mne ani nenapadlo se zamýšlet nad tím, je-li možné a reálné bilancovat události, které se ještě nestaly. Co bude vím, jaké budou reakce, troufnu si však jen odhadovat. Je však bilancování budoucího skutečné bilancování?

Nevím, ještě jsem to nedělal a když se podívám na internet vidím, že se tímto tématem nezabýval ani nikdo přede mnou. Namísto bilancování objevují se spíše predikce a první z nich si dovolím umístit hned na začátek dnešního textu, je to video. Zkusíte odhadnout rok vzniku?

http://industrial-upcycling.cz/index.php/blog/

Ano, je to až neuvěřitelné, ale youtube skutečně identifikuje jako rok vzniku rok 2010, tedy čas před jednou dekádou. Nepovažuji ani tak za fascinující skutečnost, že se většina vizí realizovala, ale to, že realizace trvala tak dlouho a na některé stále ještě čekáme (vysouvací displej).

Bilance by však měla být přehledem toho co se povedlo a co naopak ne a já skutečně nevím, jak k ní přistoupit.

Ačkoli jsem řádky začal psát večer, dokončuji je ráno.

Za okny je krátce po páté hodině ranní ještě tma a v celé budově, kde se nachází má Pracovna je ještě ticho. Je poslední den roku, na který jste dávno zapomněli.

Roku, který stejně jako ten, jehož konec se blíží v době, kdy budete mít možnost si tento příspěvek přečíst Vy a to jaký ten rok byl právě pro Vás, dokážete říci jen a pouze Vy sami.

Z pohledu cestovatele časem byl rokem, ve kterém výraz PŘEŽITÍ rezonoval více než jindy stejně jako informace o politické změně, jež je nutností. Byl rokem, kdy skončili nekonečné stávky pro stávky a namísto nich začala se tvořit nová skupenství připomínající organismy mající za úkol vystřídat nemocné části těl.

Byl rokem, v němž vědci, kteří jako první na světě změnili genom člověka u dvou narozených dětí budou propuštěni na svobodu a dáváni jako příklad poté, kdy se zjistí, že vězení byl jen jiný název pro vládní laboratoře pracující na výrobě nového člověka

Byl rokem setkání a cest

Byl rokem návštěv, kdy má malá Pracovna stala se místem setkání velkých lidí s člověkem.

Byl rokem, kdy stala se mi dalším z domovů.

Byl rokem, kdy vyšla dva roky připravované kniha týkající se INDUSTRY 5.0, kniha jejíž raketový prodej byl podpořen spoluprací s lidmi, jejichž jména rezonují světem.

Byl rokem, který však ještě neskončil a zbývá mu sedmnáct dní z nichž dvanáct bude pracovních a mnoho lidí bude nadávat na to, že svátků není více, aby pak děkovali za to, že svátků není více.

Je 14 prosince 2020 a Silvestr 2019 je již minulostí

Pro mne však je tím, co bude následovat poté, kdy v Pracovně skončí další z mých krásných pracovních dní plných setkání a hovorů a hlavně práce, kterou mám tak rád.

Jsem blízko další křižovatce na cestách časem. Ta, která však přijde bude na rozdíl od všech, kterými jsem prošel, křižovatkou mimoúrovňovou, křižovatkou s mnoha patry a možnostmi, kam se vydat dál. Já už to vím. Půjdu vpřed, protože jen tam mne čeká svět bez odpadů a plýtvání.

P.S. téměř rok po napsání textu, který jste právě dočetli musím konstatovat, že jsem se v jedné věci spletl. Kniha INDUSTRY 5.0 nevyšla, jak bylo v plánu, namísto ní však za dva měsíce se více než milion lidí seznámil s INDUSTRY 5.0 prostřednictbím mých přednášek a velký vliv na to má vstup na indiický trh.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář