Blíží se zima

Budeme-li vycházet ze standardního kalendáře, který v naší zemi a nejenom tam již nějaký pátek platí, pak začne čtvrté roční období velice brzy. Kalendáře to říkají. V televizi to říkají. Na internetu to píší, a přesto venku začali kvést květiny a pučet stromy.

Velice mne překvapuje, že chytrá technologie řízená ještě chytřejší společností sedící v chytrých městech, nosící na zápěstích chytré hodinky a na srdci ještě chytřejší telefony, nepřemluvila hloupou přírodu k tomu, že by se měla začít chovat také chytře.

Slunce už to snad konečně začíná chápat zachycené v solárních fotovoltaických panelech.

Řeky jsme dávno ochočili a vyrábí nám energii

Stejně jako Atom

A vítr

A to vše skoro zadarmo.

Proč však zbytek necivilizovaného světa nechápe?

Vždyť MINISTR BRABEC to vysvětlil jasně.

Stejně jako paní Uršula

Peníze budou. Dotace budou. Voda bude. Světlo bude. Všechno, co se dá koupit bude, tak co by příroda vlastně ještě chtěla?

Blíží se zima a jen příroda si to nechce připustit

Lidé se však již připravili. Teplé kabáty, bundy, kalhoty, boty. Dle kalendáře připravené na místě. Teplota však stále příliš vysoká na to, aby kromě přípravy, našli i uplatnění.

Situace velmi dobře připomíná obrazy sdílené na internetu v letech minulých, kdy k úpravě chodníku městskými službami, či silničáři docházelo i pod sněhovou přikrývkou, protože to bylo v harmonogramu činnosti a plánu.

Politici už dávno přeskočili roky a pětiletky a plánují 25 i 50 let dopředu

Namísto splnění plánů, plánováno je tak již v základu jejich nesplnění, a hlavně nulová odpovědnost za prostředky a čas vyplýtvané nadarmo.

Nedávno mne zaujal na internetu tento obrázek. Zaujal mne tak, že jsem si ho uložil a přemýšlel nad jeho hloubkou.

Pro ty, kdo nerozumí anglicky, konstatuje autor následové:

PENÍZE.

Lidé jsou jediným druhem, který za svůj pobyt na Zemi platí.

I proto je možné, že politici a mnozí „vůdci a celebrity“ nabyli dojmu, že peníze vše vyřeší. Připadá jim totiž, že díky nim žijí pohodlný život.

Ve skutečnosti, jim však onen pohodlný život neumožnili peníze, ale práce druhých. ¨

Ani příroda jim ho neumožnila proto, že by rostliny rostly zavlažované dolary, rubly, či eury, či proto, že není nad dýchání jedniček a nul neustále proudících z velkých statických a mobilních komínů, ale proto, že je.

Blíží se zima, nejblíže má našemu srdci, které už ztuhlo

Je jen na nás, zda-li a jak dlouho, nám systola s diastolou, nebudou chybět.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář