Brabec a Pec

V 0:00 hod dne 14.3.2018 publikoval online deník iHNED článek, který jako jeden z prvních, řekl skoro celou pravdu o odpadovém podnikání v tuzemsku a částečně i ve světě. Článek mne překvapil nejen skutečnostmi, které nezelenil, ale i velice důkladným zpracováním.

Stojí za ním redaktorka, paní Táňa Králová, žena, která prošla většinou medií v tuzemsku a jejíž nabroušený jazyk si jistě vychutnali i novináři, s nimiž jednala v pozici tiskové mluvčí Ministerstva Zemědělství. Paní Králová se nebojí mluvit a netají se tím, že za koblihu se koupit nedá, ANO, není na prodej.

Snad i proto se namísto konvenčního článku, objevil skvost, který chci tímto pochválit a jen maličko korigovat. Článek nese dlouhý název:

Ministr Brabec chce čtyřnásobně zdražit poplatek za uložení odpadu na skládku. Podle kritiků tak nahrává ČEZ nebo EPH, které plánují stavět spalovny

Už samotný název by stačil a nemusel bych psát dál, kdyby nemělo dojít k avizované korekci několika malých detailů.

Tím prvním může být dojem, že Ministr Brabec preferuje jako řešení PREVENCI VZNIKU ODPADU.

Vážení čtenáři, není to tak. Pravý opak je pravdou, důkazy najdete v mnoha mých vlastních článcích, a v krocích které si můžete přečíst na stránkách MŽP, které pan ministr tak úspěšně vede, nebudu je tedy opakovat.

Druhým detailem jsou prezentované grafy a čísla v nich uvedená, obzvláště ta celková.

Přátelé, vězte že díky absenci zařazení odpadů z průmyslových závodů a nejenom od nich, jsou čísla o celkovém objemu generovaného odpadu a jeho růstu jen vycucaná z prstu a připomínají asi nejvíce informace o profitabilitě globálního odpadového průmyslu. Ten se oficiálně řadí mezi pět nejprofitabilnějších průmyslových odvětví světa a jeho hodnota se vyčísluje částkou 25.000.000.000 USD. Zároveň se však uvádí, že skutečná hodnota je pravděpodobně pěti až desetinásobkem této částky, ale protože se jedná o peníze vedené mimo oficiální cesty, může se o nich hovořit jen v uvozovkách.

Poslední maličkost. V článku je v jediném bodě zmíněn vlastník media, pan Petr Kellner, Osmdesátý Osmý nejbohatší člověk světa, jako hráč v odpadovém hospodářství. Je to škoda, protože jeho role nebyla zanedbatelná a ukázala, že (pokud jsou oficiálně dostupné údaje správné) lze v tomto prostředí snadno za 100 koupit a za 200 prodat, aniž by se člověk zpotil, či si ušpinil ruce.

V každém případě doufám, že článek, který potvrzuje, že snahou Ministerstva Životního Prostředí, není ochrana životního prostředí, ale jen a pouze profit plynoucí z jeho likvidace, a to všemi zákonnými i nezákonnými cestami, je jedním z mnoha, které budou následovat, aby otevírali oči těm, kteří si myslí opak.

Děkuji proto ještě jednou paní Králové a věřím, že brzy například i 88 nejbohatší člověk zeměkoule pochopí, že v systémové prevenci vzniku odpadu je násobně více prostředků a zisku, který v tomto případě nebude přímou úměrou spojen s ničením a drancováním přírodních zdrojů, ale s jejich ochranou.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář