K napsání mého dnešního příspěvku mne inspirovalo jedno z mnoha videí publikovaných na sítí FACEBOOK. Je z Číny (jako mnoho jiných) a ukazuje, kromě jiného, výsledky šlechtitelských operací čínských soudruhů. Ovoce a zelenina jsou neuvěřitelně velké a mnohé zbaveno otravných pecek a jader, které jen zabírají místo a znepříjemňují svým konzumentům KONZUM.
Zde je link – https://www.facebook.com/vigilantemundialoficial/videos/2094169747551878/
Pomar dos sonhos, maravilhoso 😍👏👏
Pomar dos sonhos, maravilhoso 😍👏👏
Zveřejnil(a) Vigilante Mundial dne Středa 21. srpna 2019
Sovětský spisovatel, Nikolaj Nikolajevič Nosov, byl Joanne K Rowlingovou mého dětství.
Dobrodružství poplety Neználka a jeho přátel, mne doprovázela stejně jako ilustrace Jaromíra Zápala, který má v Databázi Národní Knihovny 79 zápisů.
Hledáte-li pro své děti, či pro sami pro sebe hezkou dětskou knihu bez násilí s krásnými ilustracemi a bláznivými, a přesto uvěřitelnými příhodami doporučuji právě Neználka a některou z knih, v níž figuruje jako hlavní hrdina.
Důvod, proč ho zmiňuji je prostý, žil totiž v Kvítečkově, kde všechna zelenina a ovoce byly proti němu a ostatním obyvatelům obrovské a já, jako dítě, jsem si představoval, jaké by to bylo prokousávat se například obrovskou jahodou.
Stejný pocit ve mně evokovali záběry z čínského videa, které na rozdíl od mnoha jiných, nepovažuji za velmi dobrý digitální podvrh odkazující na čínskou velikost.
Před dalším si dovolím ještě malé odskočení k Neználkovi a panu Jaromíru Zápalovi. Víte že již tenkrát, tedy před téměř 50 lety, krásně ilustroval drony, solární lampy, a mnohé další vynálezy o nichž si myslíme, že patří až do dnešních dní.
Nyní k samotnému čínskému videu.
Všechno prezentované ovoce a zelenina vypadají skutečně chutně.
Jiné by se ani neprezentovalo.
Zaujala mne však jiná skutečnost. Absence pecek a semen, na které jsem zvyklý z ovoce a zeleniny prodávané v tuzemsku, i když i zde se objevují vyšlechtěné bezsemenné plodiny, jako například hroznové víno, či meloun.
Konečně se dát mlsat bez práce?
Zajímalo by mne však, jak dlouho?
Žil jsem totiž v představě, že semena a pecky v ovoci a zelenině slouží k jejich rozmnožování. Z čeho tedy budou růst nové třešně, jablka, melouny, avokáda. Z čeho porostou až stromy a rostliny, které je dnes rodí, nebudou již schopny dávat další plody a po zásluze budou odměněny pilou a sekerou za to, že tak dlouho, po celý svůj život, dávaly nám část svého já?
Na začátku srpna, proběhla sklizeň obilí a já naše vysypané zrno, které se mi podařilo zachránit před skládkou. Sám jsem ho část odvezl do své kanceláře a zkusil zasadit, abych zjistil, že tento zázrak přírody stačí jen zamíchat do země, zalít a během několika dní začne rašit nehledíce na to, zda-li se tak děje v mé Pracovně, či na střešní zahrádce před ní, či dokonce v plastové lahvi naplněné použitými ručními papírovými ubrousky z toalety prolitými dešťovou vodou.
A přesto, že v sobě skrývají tuto sílu a jsou schopny zazelenit pole pět dní po sklizni, neděje se tak. Pole zůstávají strništi, stejně jako so pamatuji z dob svého vlastního mládí. Jenže tenkrát strniště byla na podzim, a to často podzim sychravý plný větrů, deště a hub.
1 září 2019 bylo v Plzni 33°C a tato teplota nebyla ničím výjimečná.
Houby už jsou sesbírány a podzim prý přijde 2 září, než ho zase vystřídá léto.
Zbavili jsme se semen a pecek a začínáme sklízet, to, co jsme zaseli
Pánové tvorstva, co zapomněli, že jsou také tvory
A stali se jen otvory, pohlcujícími vše, k čemu se přiblíží