BUTT:ON, aneb jak se staví svět

Každý z projektů INDUSTRIAL UPCYCLING má své kouzlo. Není dáno velikostí klienta, rozsahem projektu, či lokací, ale často lidmi, s nimiž mám možnost se nejenom setkat, ale i spolupracovat. Učit se od nich a učit je. Vždy se pak mám navíc možnost poznat něco nového.

O tom, že vyrobit knoflík, není vůbec jednoduché, jsem již psal.

O tom, že se nyní snažíme v projektu najít zužitkování 10.000.000 knoflíků také.

Co jsem však zatím ještě neměl možnost napsat je to, jak se nám v projektu daří.

Ti z Vás, kdo mluví anglicky již jistě zbystřili při přečtení názvu dnešního příspěvku a je možné, že je i rozesmál, a to je dobře. Jen upřesním, že dvojtečka symbolizuje dvě knoflíkové dírky.

Pro ty, kdo anglicky nemluví, upřesním.

Slovo BUTTON je anglickým výrazem pro české KNOFLÍK

Slovo „BUTT“ je však v angličtině používáno i pro „ZADEK, či POZADÍ“ a „ON“ znamená „NA

Slovní hříčka BUTT:ON by mohla znamenat NA ZADEK

Jedná se o název projektu, který jsem v souvislosti s druhotným zužitkováním přebytků výroby klientovi navrhl, a to nejen na stávající výrobky, ale i na budoucí, například neshodné, či ty, které budou mít nějakou vadu.

V projektu totiž knoflík ztratí svou původní funkci a namísto zapínání, stane se náplní sedacího nábytku. V této aplikaci totiž uplatní další ze svých skrytých vlastností, kterou si díky naší profesní slepotě neuvědomujeme. Knoflík je příjemně kulatý a zaoblený. Je vyrobený proto, aby prsty pohladil.

BUTT:ON je projektem unikátní série sedacího nábytku, který bude nejenom funkční, ale i příjemný a posezení na něm bude znamenat relaxační masáž našeho pozadí, kterému jen málokdy poděkujeme za to, co pro nás vlastně celý život dělá.

Projekt BUTT:ON však zdaleka není jediným z projektů, kterým chceme klientovi pomoci. Stejně jako ostatní INDUSTRIAL UPCYCLING, i on je projektem multi-úrovňovým.

Dalším z projektů je využití KNOFLÍKŮ pro projekt zručnosti a hry, který se nastartovala již v polovině 10 května společnost s krásným názvem FUTURELOGISTICS v družině ZŠ v Úsově a bude postupně expandovat přes školy až do domů seniorů. Budete-li mít zájem, organizátor rád po dohodě přijede i k Vám, stačí ho kontaktovat na e-mailu rudolf.maly“zavináč“futurelogistics.cz.

Jedná se o využití knoflíků k tvůrčí činnosti jak dětí, rodičů, tak i jejich rodičů. Zároveň napomůže k rozvoji kreativity a zručnosti, vše zkombinováno v jeden funkční celek. Nad projektem si dohled vzali pan Rudolf Malý a paní Lenka Ošťádalová A jak vypadá v praxi, se můžete podívat níže, nebo na následujících stránkách, které již dostali i vlastní inetrnetovou doménu nazvanou WWW.KNOFLIKUJEME.CZ.

Ovšem jen dvě úrovně nevytváří „MULTI“ proto ani zde nekončíme

Výrobky z Knoflíků, vyrábím amatérsky i já sám, nebo se, a to v mnohem kreativnější podobě rodí v rukách designérů a designérek, pro které cíl, vytvořit svět bez odpadu a plýtvání je tak blízký, že každou příležitost ho stavět berou za svou a výsledky jsou ukázkou toho, jak tuto svou činnost milují, stejně jako svou práci mám rád já sám. Na výsledky se podívejte opět sami.

Poslední a neméně důležitou je pak úroveň obchodní, kde se dva kontejnery plné knoflíků chystají na cestu do zámoří, kde budou sloužit výrobě oděvů určených primárně pro lokální trh. Krása a kvalita českého knoflíku tak dostane další rozměr, stejně jako projekt, který na začátku vypadal, jako že neexistuje.

Na závěr mi nezbývá, než se zeptat jakou tvář mají vaše výrobky a přebytky výroby, či neshodné kusy? Musí být skutečně jen odpadem, či je možné je vidět v jiném světle?

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář