Čekám a Tvořím

Mám čas. Má návštěva je na cestě a za okny se setmělo. Namísto nervozity pohoda a namísto chladu teplý bylinkový čaj. Čerstvá sklizeň ze zahrádky na mém stole. Šest bylin, každá jiné chuti, v jednom šálku. Pokaždé jiný, pokaždé osvěžující.

Je večer a deset hodin uteklo jako voda

Stejně jako další rok na vlastních nohách.

Nemám hlad, vždyť mám zde čerstvý chléb.

Nemám žízeň, vždyť voda teče.

A ti, jimž pomohl jsem vstát, stojí. Pracují. Vyrábí a prodávají. Pěstují.

Všude, kde je dobře, je doma.

Pro nový rok dávají se předsevzetí.

Business plány stvořené k zapomnění

Nesplnění znamená touhu a splnění často konec snu

Ve spáncích tepe mi krev. Miliony krevních buněk mají chuť vyhlédnout za obzor, být out-of-the-box-thinkers a namísto toho v koloběhu probíhají vesmírem mého těla a hledají cestu pro další cestu.

Nejsem mozkovým chirurgem, psychologem, učitelem, a přesto měním obsah uvnitř myslí.

Buduji svět, v němž ignorance a sobectví budou pro smích.

Buduji svět bez odpadu a plýtvání a vím, že tak budu činit i letos.

Když jsem v roce 2014 zakládal svou společnost ptali se mně další z přizvaných zakladatelů, společníků, zda-li nechci, aby jméno společnosti ukazovalo, že je EKO, či zda by nebylo lepší namísto s.r.o. založit neziskovou společnost, protože na obojí společnost slyší.

Nechci. Děkuji.

Nechci být jeden z mnoha s nataženou rukou, chci dokázat, že svět se dá změnit i bez dotací a fondů a není třeba střílet z Aurory či donekonečna bdít, aby svět pro život byl zase světem života, ne pohřebištěm snů a skládkou lidské práce, kde výrobky bez srdce a účelu z výrobního pásu budou čekat na smrt na hřbitovech nových aut.

Světa, v němž ztráta smyslu nebude znamenat novou turistickou atrakci po které touží všichni, kdo v konzervě vidí budoucnost života.

Společníci již se mnou nejsou, šli vlastní cestou, na které pevný drží krok a daří se jim, což je dobře. A já vracím se ke krokům, které jsem si předsevzal a zanesl do plánů. To, že tento rok bude společnost mít své zastoupení v zahraničí již vím, jen nedokáži říci, kde se tomu tak stane. Francie? Brazílie? Japonsko? Austrálie? Nebo snad všude naráz? Destinací je více než dost a podívám-li se na síť, která roste každým dnem je mi jasné, že musím být dobrým rybářem, abych lovil jen tolik, kolik sním a zbytek neohrozil na životě.

Den po napsání konceptu tohoto příspěvku mi internet prozradil, že bylo vyhlášeno slovo roku 2018. Slovo, které globálně bylo nejvyhledávanějším, nejcitovanějším, slovo jehož použití narostlo násobky za které by se nemusely stydět kryptoměny v době svého největšího růstu.

Tím slovem je SINGLE-USE

JEDNORÁZOVOST

Tím slovem je má vlastní práce

Protože každá, ale skutečně každá má práce, přednáška, workshop, či každý projekt učí vnímat jednorázovost jako systémovou chybu, a to je základ pro změnu. Pochopení a já jsem šťastný, že jen osm let trvalo, než má slova oběhla celý svět

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář