Chytrá domácnost s indoor navigací

IOT zařízení není zdaleka jedinou vymožeností, která přináší komfort obyvatelům bytů a domů. Naprosto přelomovou je například vnitřní navigace, díky ní je orientace ve vlastním domově hračkou. Stačí mít v ruce mobilní telefon, či tablet a už se nestane, že byste na záchod nepřišli včas.

Jistě jste si všimli, že přítomnost chytrého mobilu v ruce těch, kdo opouští místo původně určené jen pro jednoho, či pro jednu, narůstá. Stejně tak narůstá objem efektivity využití času, kteří naši předkové nedokázali využít jinak, než pro vylučování.

Dnes nejen, že je možné, během pobytu na toaletě shlédnout celovečerní film, ale můžete si i objednat na 14 dní dopředu stravu ve své školní, či firemní jídelně a ti zkušenější ví, že sledováním práce břišních svalů dokonce dokáží vždy vybrat to lepší a chutnější.

INDOOR NAVIGACE je malým přehlíženým zázrakem

V místech, kde je toaleta ještě umístěna mimo dům lze navíc využít kombinace s GPS.

Myslím a doufám, že se nemýlím, že bychom měli pozměnit další z léty osvědčených přísloví

„MÍSTO KAM CHODÍ I CÍSAŘPÁN SÁM“ je totiž minulostí.

Ať již z pohledu titulu a funkce, tak i z pohledu samoty.

Ta totiž na toaletě a v koupelně již dávno není.

Pokud si dobře vzpomínám, byly mnohé toalety již v osmdesátých letech vybaveny malými knihovničkami a štosy časopisů, které pomohly překonat samotu.

Měnil se jen obsah a téma.

Zatímco národní tisk s ohledem na svou velikost a „kvalitu“ mohl a často i sloužil jako náhrada nedostatkového toaletního papíru, je tato funkce IOT zařízení, chytrým mobilům, a ještě chytřejším tabletům zatím zapovězena.

Věřím, že tomu nebude nadlouho, protože například u vloni představeného mobilního telefonu SAMSUNG FOLD první generace mnozí uživatelé tvrdili, že se při jeho používání mohli … dá se předpokládat, že druhá generace již bude ohebnější a nebude způsobovat podobné problémy.

Nově představený iPHONE 11, v podání, které jsem zaregistroval na videu pana Máry, ukazuje, že i tato značka jde cestou univerzální použitelnosti vlastních zařízení. Například geniální tak s ochranou dle normy IP68, která hovoří o prachu a vodotěsnosti je integrována ve standardu a garantuje voděodolnost až do hloubky 4 metrů. Jediné, na co si uživatel musí dát pozor je, aby se jeho iPHONE nenamočil.

Na rozbalovacím a testovacím videu pana Máry je vidět naprostá objektivita. Přesně taková, jaká se objevila i v soudcovské rovině ve věci soudruha premiéra. JE NEVINEN.

A není-li nevinen soudruh premiér, pak je soudruh premiér nevinen.

Je to naprosto jasné a potvrzené předem bianko vystavenou prezidentskou abolicí na které vedle podpisu soudruha prezidenta schází už jen podpis soudruha premiéra.

Zatímco v zahraničí se stále ještě společnosti ubírají cestou chytrých domácností, či v některých případech chytrých měst, je tuzemsko opět na špičce. Má již chytrý hrad, chytré dálnice, a dokonce i chytré peníze, které se vždy drží těch, kdo je dokáží nejrychleji utratit proto, aby jim velká část zůstala.

Jsme prostě národem chytrých lidí, kteří už dávno zapomněli, že v minulosti jsme byli národem lidí moudrých.

Ti se však pravděpodobně eliminovali při průtoku tělesem jaderné elektrárny Temelín, kde více než polovina průtoku řeky Vltavy slouží jako chladicí medium a vychází zpět do koryta jen lehce obohacena o naprosto neškodné radioaktivní elementy.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář