Cigarety, Zbraně, Drogy

To jsou tři obory, kterým nechci a nehodlám poskytovat své odborné znalosti umožňující zvýšení jejich profitability. Možná Vám to připadne zcela normální, či naopak naprosto nelogické, protože ve výčtu jsou dva průmysly z pěti nejprofitabilnějších na světě, ale mé rozhodnutí je pevné.

Když jsem si ve svých 42 letech uvědomil, že cestou, kterou se chci vydat je využití svých nasbíraných znalostí a zkušeností na budování světa bez odpadů a plýtvání, věděl jsem, že můj život již nebude nikdy stejný, jako tomu bylo doposud.

V mém životě se změnilo naprosto vše.

A i přesto, že se někteří v mém okolí nedokázali s mou proměnou smířit, je pro mne cíl a cesta, kterou jdu tou, ze které nejsem ochoten sejít.

Můj pracovní den většinou začíná mezi pátou a šestou hodinou ranní, kdy se v Pracovně probírám došlou korespondencí a využívám ticha doznívající noci k lepšímu soustředění se na rozdělané úkoly. Po zahájení standardní pracovní doby, posílám do světa své příspěvky svého blogu naplánovaného na daný den a začínám se věnovat další naplánované činnosti často kombinující práci mentální a fyzickou.

V rámci ní připravuji přednášky a prezentace

Dávám s partnery dohromady podklady pro workshopy a publikace

Jednám s klienty o aplikaci nástrojů do jejich procesů

A sleduji dění jak na LINKEDIN i dalších sociálních sítích, píši básně a další kapitoly do knih, které připravuji.

Rád bych řekl, že se připravuji i na další soutěž, ale nečiním tak. Zjistil jsem totiž, že bez ohledu na název, jsou „firemní a politické soutěže“ jen cestou, kterou se ti, kdo sami neumí, získávají od těch, co umí, a to nejlépe zadarmo a na věčnost. Jedna z takových mi přistála na stole i z plzeňského kraje od lidí, jimž pod nosem od roku 2015 roste PRŮMYSL 5.0 a oni si ani nevšimli jeho přítomnosti.

Ovšem kromě „dobrovolných“ soutěží, máme i loterie do kterých jsme vtaženi bez odhledu na náš zájem, či nezájem, a to dle hesla, které platilo za mého mládí, stejně jako dnes – DOBROVOLNOSTI SE MEZE NEKLADOU.

Jednou z nich, takovou předehrou bylo a je EET, kterým se snažili zloději zalepit díru kudy jim unikal lup, bezúspěšně, ukradli si totiž i lepidlo se záplatou, protože co je doma, to se počítá.

Mnohem horší je však, že zloději duší nás chtějí učit, jak se o duše starat.

Namísto hrnečků chytré podtácky plné krásných obrazů. Placky na srdci i v kalhotách, na židli i v posteli, na cestě, doma, v práci. Už dlouho dáváme více než bereme a nyní, máme ještě ztratit i svou tvář. Nově nám má pomáhat technologie z Číny, technologie rozeznávání obličejů lidí zaznamenávaných kamera v ulicích měst a všude, kde kamery jsou dnes a brzy budou přítomny. Přeci jen, je-li testovacím objektem miliarda lidí, výsledky už často nejsou jen pro parádu.

Ke kameře stačí jen dokoupit SW na hodnocení chování a štěstí je dokonáno

CIGARETY, ZBRANĚ, DROGY a TECHNOLOGIE POTLAČOVÁNÍ SVOBODY

To jsou průmyslová odvětví, která ve světě, který buduji, nemají místo

Nejsou v něm totiž třeba.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář