Co bude potom?

Nejen s mou vlastní prací souvisí otázka uvedená v nadpise tohoto článku. U mnoha lidí je to otázka ekonomická, u stále rostoucí menšiny i environmentální a u stejné rostoucí menšiny i sociální. Přesto naši politiku a firmy vedou ve většině případů jen „ekonomové“.

Je jedno, budeme-li je nazývat politiky, nebo poradci jejich budoucnost je vždy promítána v číslech na tabulích a obrazovkách a jejich úsměv a uspokojení přichází pouze v okamžiku stoupající křivky.

Často je rozpoznáte již od prvního pohledu. Dobrý oblek, či značkové oblečení, drahé hodinky a doplňky a na jednání se nechávají vozit, či přijíždí drahými vozem, a bude-li tento elektrický, dá se předpokládat, že jeho výrobcem byla společnost TESLA MOTORS.

Je to zvláštní, ale jejich POTOM, vlastně znamená naše TEĎ.

Protože výkyvy na burze znamenají, že právě teď mají o pár miliard na účtě více.

Jen takový malý kvíz.

Kolik miliardářů „odhadlo“ korektně konec intervencí ČNB a jejich majetek skokově narostl.

Informace byla přeci tajná, nečekaná a jistě o ní nevěděl ani pán čapího hnízda, jenž je drásán dilematem kandidovat již teď, či v příštích volbách, kdy bude ještě hůř?

Z jejich pohledu je totiž krásná budoucnost spojena s bohatstvím, a to jen a pouze ekonomickým, protože jak je známo, za peníze si člověk může koupit všechno.

Tento pohled zároveň odpovídá jinému známému přístupu „PO MNĚ POTOPA“

Když jsme u vody, v tisku je již poměrně dlouho probírán a oslavován nový dotační program „Na vodu“ a to jak na její zachytávání, tak na její druhotné zužitkování. Zatím nejsou výsledky, ale věřím, že bude hodně těch, kdo si za částku několika tisíc od státu, nechají rozvrtat koupelnu a kuchyni, aby mohli například vodou z umyvadla, či z praní, nebo mytí nádobí, splachovat záchod, či ochlazovat technologii na výrobu něčeho jiného.

Zajímavá je skutečnost, že téměř vždy jsou dobrodinci vedeni ministrem Brabcem, odkázání na kupní sílu obyvatel, kterým (utrhnou-li si ze svého) přidají trochu drobných ze státního. Jako kdyby státem vlastněné a „výhodně“ pronajímané prostory a zařízení, neměly na změnu nárok, či ji nepotřebovali.

Zůstaneme-li u vody, u té která teče „zatrubkovaná“ v kanálech pod většinou měst a obcí, pak se dostáváme k největšímu a nejrozsáhlejšímu plýtvání jednou z nejdražších surovin, jaké existuje. Což takhle tuto vodu využít?

Představte si, že společnost LUCID ENERGY,  staví vodní elektrárny uprostřed měst a na jejich postavení nejsou třeba roky a desetiletí, ale pouze dny a týdny a není třeba stavět přehrady, zalévat krajinu betonem a dělat další „zlo pro dobro vlastní kapsy“. Prostě se využije to, co již existuje, tedy potrubími permanentně proudící voda a tato, bez zpomalení, či hromadění, bude vyrábět elektřinu, která ve městě bude spotřebovávána obyvateli.

Je to jen krok od realizace tohoto nápadu na trubkách a potrubích mnohem menších rozměrů, těch, které máme doma ve zdech a v panelácích schovaných za kovovými koryty odvodů vody a každé spláchnutí, každé praní, mytí nádobí a koupání, to vše by mohlo generovat elektřinu pro spotřebu bytu, pro osvětlení domu, či dokonce napomáhat například k vytápění, či šíření internetu dodáváním energie do centrálních routerů.

Jak jsem psal nedávno, v tuzemsku (stejně jako ve světě) se roztrhl pytel s koncepty chytrých měst. Zatím to však vypadá, že čím chytřejší město, tím hloupější obyvatelé.

Nemusíme si to však nechat líbit, naopak, můžeme říci NE, a to namísto neustálého přikyvování loupežím za bílého dne, kterých se namísto trestů udělují vyznamenání za statečnost a chrabrost.

Přeji Vám krásný den a nezapomeňte, přijít ve dnech 27-29.4.2017 na Holešovické výstaviště, budeme si tam moci totiž popovídat tváří v tvář v prostředí, které ukazuje, že věci je možno dělat i jinak a svět bez odpadů tvoříme MY, tedy já a VY, a to vlastníma rukama a to že v nich občas skončí tříska, to se stává, tak ji vyndáme a jdeme dál, protože jen vlastní prací, dokážeme něco změnit.

Peníze dokáží jen něco zakrýt.

P.S. profilový obrázek ukazuje dobře jak dobrým krytím mohou peníze být. Je na něm vyubrazena větrná ekologická elektrárna, jejíž rotory čistí neekologický vrtulník, ještě neekologičtějším kerosinem od námrazy.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář