Co je psáno, to je dáno

Když uslyšel jsem tuto větu během jednoho ze svých workshopů, pocítil jsem další SATORI. Hovořili jsme totiž o sytému práce s časem, který jsem vymyslel a aplikoval před několika lety a díky, kterému jsem schopen pracovat v jeden okamžik s dneškem i časem vzdáleným pět měsíců v budoucnosti.

Není to tak dlouho, kdy jsem na jiném workshopu, kde jsem dostal dotaz na to, jak to, že předpovídám budoucnost s takovou přesností odpověděl, že já ji nepředpovídám, ale tvořím a tyto skutečnosti se mi spojili v jeden celek právě ve větě

CO JE PSÁNO TO JE DÁNO

Pochopil jsem kouzlo cestovatelů časem a je jen otázkou, kdy mně budou chtít vzít na cestu, z níž není cesty zpět.

Nyní chápu onu přesnost.

S každým slovem, s každým řádkem, který se objeví na bílé stránce mého displeje totiž vzniká další stavební kámen světa, který stavím, světa bez odpadu a plýtvání a jsem strašně rád, že je možné tento svět stavět i prostřednictvím slov a myšlenek, které dávají všem smysl.

Zrovna dnes si k mému stolu přisedl při obědě ředitel závodu, ve kterém aktuálně realizuji další z projektů INDUSTRIAL UPCYCLIG a postěžoval si, že ne vždy dokáže pomoci svým podřízeným, protože hovoří jiným jazykem, než jakým hovoří on sám. Ve svém závodě totiž kariérně vyrostl, začal v montérkách a za odvedené výsledky byl mu nabídnut růst, který přijal jako novou, zajímavou výzvu.

„Oni hovoří v číslech a kódech, která si nepamatuji, kdyby řekli název výrobku, či jeho slovní označení, vím hned která bije a většinou dokáži najít řešení“

Právě tento aspekt, tedy aspekt absence společného jazykem, kterým není jazyk Český, je poměrně běžný, a to nejen v závodech, ale i ve školách, politice, rodinách, a i na internetu, či v médiích. V některých případech a patří k nim jak politika, tak média je však nesrozumitelnost záměrem, na kterém se staví kariéry.

Stačí se podívat na osobu Jaroslava Soukupa, člověka, jenž miluje označení Mediální magnát, není však ničím jiným než kašpárkem v pronajmutím divadle, které pravděpodobně v době, kdy budete čísti tyto řádky bude již minulostí stejně jako muž, který na začátku roku prohlásil, že do politiky nikdy nepůjde, aby jen o měsíc později oznámil, že bud kandidovat na prezidenta státu.

Nebude

Jeho mandát na kandidaturu totiž zmaří trestní stíhání, které, narozdíl od soudruha premiéra, nedokázal zastavit tučnými dávkami z cizích kapes.

Pan Soukup se cítil magnátem čím dál víc, čím vícekrát se jeho tvář a pořady nesoucí jeho jméno objevovali na obrazovce. Místo toho, čím se stavěl však sám sebe zařadil mezi komentátora vtipných talk-show, kterým scházelo jedno, maličkost, vtip.

Zajímavé je, že svou kandidaturu oznámil jen den poté, kdy nejčastější návštěvník jeho nejsledovanější talkshow, pan Miloš Zeman oznámil, že to s jeho zdravím není nejlepší a jen dva týdny předtím, než poprvé oznámil možnost předčasného opuštění prezidentského úřadu, který jak sám doslovně řekl, po něm však dokáže převzít i například soudruh premiér, se kterým již o této možnosti hovořil.

Co je psáno, to je dáno a je zajímavé, že kromě schopnosti psát budoucnost zjišťuji, že již několik měsíců mám schopnost ohýbat klíče, a to bez toho, abych se jich dotýkal, či je násilím deformoval v zámku. Prostě stačí, abych měl klíčenku u sebe a klíč který ještě nedávno byl rovný jeví známky zakřivení.

Věřím, že to není náhoda, ale budu si muset zřejmě počkat na další SATORI které přinese mi odpověď tak jako ta předchozí.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář