Další Štědrý Den

Je to úsměvné. Začínám psát o štědrém dnu a vedle mne stojí Vánoční stromeček, který své dárky již odevzdal před sedmi dny. Dárky ještě blokují stolek v obývacím pokoji a v televizi běží další díl SIMPSONOVÝCH. Ned Flenders šílí při pomyšlení na Hollywood.

A přesto jsem se na své cestě dostal tak daleko dopředu.

Od jednoho Štědrého dne k druhému během chvilky.

I tak může vypadat cestování časem

Od jednoho dárku k druhému

Na youtube mi nyní právě do ucha hraje píseň, kterou jsem poprvé slyšel ve Velké Británii, kde jsem pracoval jako jeden z prvních mužských Au-pair pocházejících ze zemí východního bloku. Bylo to nedlouho po Sametové revoluci a bylo to tak neobvyklé, že se o mne začali zajímat i pracovníci deníku THE SUN, kteří můj příběh převedli na slovo tištěné v době, kdy internet ještě nebyl ani v plenkách.

Právě tam jsem totiž poprvé slyšel nahrávku koncertu dvojice SIMON and GARFUNKEL z New Yorského Central parku a její magičnost mne uchvátila.

Ovšem je to nejen hudba, která mne dokáže pohltit a často mi i vžene slzy do očí, ale nyní jsem doposlouchal prezidentský Novoroční projev Slovenské prezidentky paní Zuzany Čaputové a byl jsem naplněn lidskostí. O to více mne mrzí, že se mi nepodařilo s paní Čaputovou osobně setkat při mé přednášce na téma systémové prevence vzniku odpadu, kterou jsem měl v loňském roce na Bratislavské Ekonomické Univerzitě.

Jsou dary, které je možno uhradit penězi, jsou však dary, na které peníze nestačí

Ty první často přináší radost jen chvíli, ty druhé to dokáží celý život, i když nestály víc, než bolest spojenou s radostí.

Má maminka, která celý svůj život věnovala učení dětí v mateřské školce všem dětem před Vánoci říkala, že ona má dárek, který každý rok roste.

V roce minulém mi dala pod stromeček ještě něco

„TY TO DOKÁŽEŠ. DOKÁŽEŠ ABY NIKDO NEMUSEL ŽÍT NA SKLÁDCE“

Tato slova řekla mi pod Vánočním stromečkem, když přála mi k narozeninám a zopakovala je první den roku, který za sedm dní skončí a stejně jako výše uvedené, vehnala mi slzy do očí.

Další Štědrý den nadělil mi dnes další rok života

Těším se na něj.

Těším se na pokračování své cesty. Těším se na setkávání s lidmi, s ČLOVĚKEM. Těším, se že činy budu moci nadále převádět ve slova a bez ohledu na místo, kde se ocitnu měnit svět.

Nemohu Vám dát všem drahé dárky, tak raději je vyrobím vlastníma rukama a jejich cenu vložím prostřednictvím lásky, se kterou budou vyráběny.

Jsem člověk a slibuji pod tímto stromkem, na Štědrý Den

Že člověkem zůstanu

Protože to je největší z darů jež dostal jsem a mohu dát.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář