Dáte si LANČMÍT? Je zaručeně Český!

V Čechách se vyrábí mnoho věcí, a to včetně potravin. Mnoho z nich je i kvalitních a oceněných glejtem „CZECH MADE“. Většina z nich, po dopadu razítka regulátora změní svou destinaci a zamíří za hranice nejen všedních dní a to proto, že Český spotřebitel o kvalitu nestojí.

Vždyť co by s kvalitní potravinou udělal. Určitě by ji spálil na troud, či zkombinoval tak, že nebude ani k poznání. To venku, tam si kvality váží, navíc za cenu, za kterou se podbízí.

V Čechách a Evropě se vyrábí mnoho věcí proto, aby mohly být označeny znakem MADE IN EU, který beztrestně supluje (přesto, že oficiálně nepovolen) místo vzniku. Tedy údaj, kde by mělo být jméno státu, či dokonce ještě bližší „regionální“ údaj.

Neděje se tak a i proto, se zahraniční výrobci tak rádi stěhují do Čech.

Projde zde skoro vše.

A za odměnu a bez kontroly, koupená značka MADE IN EU je doplněna i druhou MADE IN CZECH, ukazuje, že na kvalitu odvedené práce.

Tak se prodávají sny.

Protože těm je, ona deklarovaná kvalita často podobná.

Napadlo mne to v okamžiku, kdy jsem se dočetl, že společnost SHANGHAI MAILING, která s takovou slávou začala v Čechách vyrábět „pochoutku prostého lidu“, dokázala na téměř 100% vyplnit předpověď, kterou jsem před lety v době jejího vzniku publikoval v jiném ze svých článků.

Krásná je nejen shoda obsahu, ale i název článku

Lančmít z čínské továrny na Teplicku obsahoval výrazně méně masa, než vyžadují normy.

Osobně si myslím, že ČOI, SZPI a další kontrolní orgány zase přehání, takový rozdíl to přeci není.

Namísto 70% masa, bylo v konzervách 43%, nechápu tedy kde je problém.

Jsem si téměř jist, že olovo, které obsahuje plechovka, do níž byla mana Čechů balena, tento rozdíl vynahradilo, stejně také jako tuky, které po tepelném zpracování zalijí pánev tak, že namísto smažení, zbylé kousky směsi spíše dusíte, či fritujete, nežli smažíte.

Není to tak dlouho, kdy jsem citoval ředitele společnosti HAMÉ, který potvrdil dvojí kvalitu výrobků.

„Je přeci normální“

A co je tedy normální je i to, že se rozchází údaje NA VÝROBKU a VE VÝROBKU

Do Hrobčic, jsem se bohužel nepodíval, ale věřím, že stěny zdobily certifikáty nejen mateřské země, ale i ty tuzemské a Evropské, které zaručují kvalitu.

Protože jak by řekl pan Moučka „CERTIFIKÁT KVALITY JE GARANCE“

Opravdu? A co na to diskuze (než ji zakáží jako na iHNED)?

Chcete-li si na toto téma promluvit osobně, můžete tak udělat. Dnes přednáším na dvou školách a to v Plzni a následně v Blovicích v rámci dobrovolného projektu MŮŽEŠ PODNIKAT

 

 

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář