Den D

Den D

Podíváme-li se na českou politickou špičku a vládu představenou panem Babišem, nelze si nevšimnout podoby, kterou má s televizním formátem, který před několika lety propagovala jedna z tuzemských televizí s podtitulkem MILIONY PRO VAŠE NÁPADY.

Jednalo se o formát pořadu nazvaný v tuzemsku „DEN D“, jenž například v sousedním Německu nese název „JÁMA LVOVÁ“. V tomto pořadu naproti sobě stály BOHATÍ INVESTOŘI a CHUDÍ VYNÁLEZCI, či INOVÁTOŘI. Druzí jmenovaní se snažili přesvědčit první skupinu, že do jejich nápadu se za podíl ze zisku či firmy, vyplatí investovat.

Pořad znám jak ze zahraničí, tak jsem měl možnost několik dílů shlédnout i v tuzemsku a důvodem pro napsání tohoto článku byla skutečnost, že byla ministryní průmyslu jmenována žena, která seděla na té „bohaté straně“ lidí za vodou, paní Marta Nováková.

Marta Nováková je chytrá žena, je zakladatelkou nejúspěšnější SW společnosti nabízející pokladní SW obchodním domům a nejenom jim. U&SLUNO vyrostlo z ničeho na celoevropského hráče, což paní Novákové přineslo nejen dobrý pocit, ale i zaslouženou ekonomickou svobodu, kterou dnes využívá v dalších 9 společnostech, kde je dle obchodního rejstříku činná.

Kromě toho je Marta Nováková členkou politické strany ANO.

Ve vrcholné politice však není jediným zástupcem investorů, který je v současné špičkové politice. Tím druhým je TOMIO OKAMURA, který tak byl, již před vstupem do politiky označován za BOHATÉHO a díky své politické straně jednoho muže ukázal ostatním, že politika je výnosný business.

Mám obavu, že to je jediný důvod, pro který se v tuzemsku do politiky vstupuje. Položky jako Morálka, Poctivost, Společný cíl, Národ, jsou odsunuty stranou částkami, které jsou zajímavé i pro ty, kteří již vlastní tolik, že by dokázali živit zbytek obyvatel, to však není jejich cílem.

Jmenováním Marty Novákové se tak krystalizoval obraz tuzemské politiky do podoby „DNE D“, tedy toho televizního, ne toho originálního, který v angličtině neznamená nic víc, nic miň než DAY-OF-DELIVERANCE, neboli DEN OSVOBOZENÍ. Bohužel právě tomuto cíli je ten tuzemský vzdálen, znamená totiž pravý opak. EKONOMICKOU ZÁVISLOST.

Přesně to se děje nyní i ve vládě jednoho muže, který umísťuje na posty občany závislé.

I DEN D měl pro mne však své vítěze a nebyli to ti, co dostali prostředky a tím prodali svou duši. Byli a jsou to ti, kdož nabídku dostali a nepřijali ji. Speciálně pak o dva zakladatele a majitele společnosti MIXIT. Myslím, že lépe než já se ke DNI D a tomu co následovalo vyjádří oni sami, a proto doporučuji shlédnout se zvukem video níže.

S paní Martou Novákovou jsem měl nejen možnost se několikrát potkat, ale i obchodně jednat. S majiteli firmy MIXIT a dalšími pracovníky této společnosti také.

Rozhodnutí vycházející ze srdce a duše MIXITU chápu.

Rozhodnutí paní Novákové nikoli.

Nemyslím si, že bude paní Nováková chtít být špatnou ministryní průmyslu, ale ANO ona jí bude. Ne proto, že by chtěla, ale proto, že bude dělat jen to, co dostane nařízeno a bude to dělat do doby, do kdy dokáže zapírat vlastní já. JÁ, díky kterému dokázala vybudovat společnost, jež dokázala dobít pokladny korporací a dokázala to udělat z tuzemského prostředí, které v té době bylo všechno, jen ne transparentní a neúplatné.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář