Den Otevřených Ateliérů

Poslední záříjový víkend jsem se rozhodl otevřít dveře světa bez odpadů a plýtvání i lidem, s nimiž se na svých cestách hlavně po továrnách a výrobních závodech, nejen v České republice, příliš často nesetkávám. Již druhým rokem se účastním akce nazvané VÍKEND OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ.

První den byl na dem oslavy mého svátku, k němuž jsem přišel až po desetiletí života, protože po tak dlouhou dobu mé křestní jméno v Českém kalendáři nebylo, na rozdíl od jeho ženské alternativy, uvedeno.

V loňském roce jsme vystavovali spolu s partnerem a tvůrcem stojícím za značkou MPVINYL, panem Martinem Pácem a to v prostorách plzeňského hotelu IBIS na Borských polích. K vidění byla více než stovka výrobků z Gramofonových desek.

Spolu se stovkou korejských turistů a následně i turistů polských, německých a britských mělo možnost jeho výtvory a naši společnou práci vidět i pět Čechů, nejen plzeňáků. Důvodem byla hlavně lokace výstavy, která byla mimo všechny běžné trasy v centru.

Letos je tomu jinak.

Kancelář jejíž dveře, stejně jako srdce jsem otevřel v roce letošním, leží téměř v samém centru Plzně. Její adresa je POBŘEŽNÍ 8 a mnozí ji znají jako tzv. FIŠEROVU VILU, jednu z památek na prvorepublikovou slávu města strojařů, mechaniků a samozřejmě i pěnivého moku. Jedna až dvě generace znají tuto budovu pod jiným názvem – DŮM ODBORŮ, když po záboru, nechávalo osazenstvo kdysi majestátní budovu zchřadnout, aby nekazila vzhled stejně chřadnoucímu Kulturnímu Domu PEKLO, který na Fišerovu vilu přímo navazuje.

Zatímco FIŠEROVU VILU zakoupil soukromník a navrací jí za své vlastní prostředky původní elegantní tvář, je PEKLO ponecháno osudu a prý bude i za státní peníze opraveno, zatím je však za ty samé peníze zpevněno letáky, které drží zdi pohromadě od dob kdy v něm sídlila rada evropského města kultury pod názvem Plzeň2015.

A co na návštěvníky čekalo?

Nejen krásná budova, ale i kancelář celá vybavená přebytky výroby přeměněnými na funkční interiér a s ní samozřejmě i možnost vlastní tvorby.

Knoflíky, šanony, pásky, papíry, palety, plastkartonové desky, gramofonové desky, FEST NIT a mnoho dalších materiálů pro které jediným limitem je vlastní fantazie. A ještě něco navíc.

E-MOTION

A to ve své nejsilnější podobě

Od HOVERSHOES, které v Plzni jezdí jako na jediném místě v republice, přes KINGSONG KS18L, kterých je v republice méně než prstů na obou rukách až po NINEBOT ONE Z10, pro jejichž počet v republice stačí prsty na ruce jedné.

Můžete vidět svět bez odpadů a plýtvání

Fotografie, příběhy, rady.

Od Rady bez kravaty, zato s originálním motýlkem vyrobeným, jak jinak než z Gramofonové desky.

Pod krkem bez límečku.

Venku krásně svítilo slunce a já byl šťastný, že jsem mohl zase jednou

Měnit svět

a nebyl jsem sám, lidé se totiž rozhodli, a to již při své návštěvě, ho měnit spolu se mnou

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář