Digitální Abstinence, či Inkontinence

Ačkoli bychom to rádi změnili, nedaří se nám to. Technologie se sice dnem ode dne zlepšují a jsou chytřejší, ale lidé, ti zůstávají stejní. Naše schránky stárnou, a i když nás síly opouštějí pomaleji, než tomu bylo o generaci, či dvě dříve, některé svaly nám to spočítají.

Tento článek jsem se rozhodl napsat v návaznosti na jiný, publikovaný na stránkách magazínu FORBES, jehož česká verze není jen bezduchým překladem té, či těch zahraničních, ale v dobrých rukách vedení přináší srozumitelné a dobře uchopitelné články a myšlenky, které pomáhají rozšířit úhel pohledu a obohacují.

Ve vydání z 3.8.2018 byl kromě jiného článek, jehož parafrázi jsem použil v tom svém. Jmenuje se „PRÁZDNINOVÁ (O)ČISTKA SOCIÁLNÍCH SÍTÍ. VYGOOGLUJTE SE!“

Pro ty, kdo neví co to znamená, bych doporučil směřovat dotaz na pana prezidenta, který mám s googlováním svého jména bohaté zkušenosti. Pro ty, kdo se na hrad nedostanou dodávám, že googlování svého jména není nic jiného než jeho zadání do okénka vyhledávače GOOGLE a stisknutí tlačítka HLEDAT. Výsledek Vám ukáže, kolikrát se Vaše jméno objevilo na internetu, a dokonce i kdy a kde. Proto, aby byl výsledek co nejpřesnější, je dobré dát celé jméno do uvozovek, protože tím pádem bude výběr skutečně zaměřen jen a pouze na slovní spojení Vašeho jména a příjmení.

Pro ty, kdo si myslí, že uvozovky nehrají roli dva příklady googlování mého vlastního jména

První obrázek ukazuje výsledek BEZ UVOZOVEK

Druhý S UVOZOVKAMI

Výsledky pro mne nejsou překvapením, protože googlování používám při své práci běžně při nastavování procesů, termínů publikace mé práce, a dokonce i tohoto blogu, kde jsem i díky googlování a přesnějším GOOGLE.ANALYTICS zjistil, kdy je nejvhodnější čas na nový příspěvek a tohoto se i držím.

Ačkoli mnohým může připadat „mé“ googlování jako stav inkontaminační, tedy pěkný průjem, mně indikuje, že svou práci dělám dobře, protože je vidět a odkazuje na ní čím dál více zdrojů a jedinců nejen v tuzemsku, ale i zahraničí, a to je dobře.

Kromě jiného právě tato intenzivní práce j důvodem, proč na první stránce vyhledávače google, není po zadání jména „MICHAEL RADA“ ani Brazilský fotbalista shodného jména, ani tuzemský cestovatel, ani americký inženýr který s dalšími 38 jmenovci je členem sociální sítě LINKEDIN.

NA rozdíl od jiných, nepracuji s internetem a na internetu proto, abych se mohl schovat v anonymitě, to nemám zapotřebí a při svých workshopech tak často ušetřím čas svým představováním, prostě odkáži posluchače na vyhledávač google a je to.

Na závěr mi to nedá, abych se nezeptal Vás. Jak jste na tom Vy sami?

Třeba jste jako jeden ze senior manažerů společnosti TESCO odpovědný za východní Evropu, o němž GOOGLE ani LINKEDIN nikdy neslyšel.

Po napsání a uzavření tohoto příspěvku jsem dostal zprávu, kterou bych s Vámi rád sdílel. Dne 4.8.2017 jsem se dozvěděl o své nominaci na titul ZAKLADATEL ROKU (FOUNDER OF THE YEAR) vyhlašovaný v rámci CENTRAL EUROPEAN STARTUP AWARDS. Bude mi ctí, dostanu-li i Váš hlas. Na tomto linku stačí zvolit zemi (country) Czech Republic a kategorii (category) FOUNDER OF THE YEAR a stisknout tlačítko VOTE. Děkuji, že pomáháte i Vy budovat svět bez odpadu a plýtvání.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář