DOBRODINCI SE SRDCEM NA TALÍŘI A NOŽEM ZA ZÁDY

S přibývajícími globálními i lokálními problémy se objevuje ve světě i v tuzemsku čím dále více dobrodinců, kteří odkrývají své dlouholeté aktivity pro ostatní. CSR je jednou z platforem, Filantropie další a s investor, jako by se roztrhl pytel.

Je to jako zázrak.

Každý druhý den stojí v tisku jak ta, či ona investiční skupina podpořila jeden, nebo druhý projekt a má připravené stovky milionů na další a stále po nich žízní. Začínám si připadat jak v ekonomickém ráji, kde všichni mají až moc, a chtějí, aby tolik měli i jiní. Skoro jako v politice dotací a dotacích politiky.

Ovšem již Princ Dánský věděl, že shnilé je cosi, ve státě dánském.

Nevím, kolik ze čtenářů někdy postoupilo proceduru jednání s investory.

V jednom se jejich prohlášení shodují, žádné neobsahuje následující větu:

INVESTUJI JEN PROTO, ABYCH MĚL JEŠTĚ VÍC.

Ale vět dalších, je tam celá spousta. Od dobrodinství, lidskosti, ekologického smýšlení až přes osobní snahu změnit svět. Je jich mnoho, nejen v tuzemsku, ale i zahraničí a jedno mají všichni stejné. Majetek, který mají by uživil celé národy. Jména BILL GATES, RICHARD BRONSON, MARK ZUCKEBERG, ARNOLD SCHARZENEGER, LEONARDO DI CAPRIO a nově i ANDREJ BABIŠ, jsou lákadlem na chudé. Vždyt mají tolik, to přeci není náhoda, určitě to myslí dobře.

Kde a odkud, není důležité.

Otevřená ruka je vstupenkou do sociálních sítí a medií, kde každý den vidíme její štědrost.

Zkusili jste však někdy jít na stránky, z nichž se natahuje a projít si podmínky štědrých.

Jejich globálnost často kulhá, stejně jako korespondence s prvotním vzkazem.

Dáváme jen vlastním

Dáváme jen od milionu dolarů

Dáváme jen neziskovým organizacím

A že je komu dávat. Jen v ČR jich je zaregistrováno 128.000 a nové stále přibývají, stejně jako ruce natažené pro další dávku drogy zvané peníze zdarma.

Stačí jen to dobře napsat.

V minulém týdnu jsem narazil na jedné ze sociálních sítí na společnost, prezentující své schopnosti na poli CSR, či chcete-li sociální odpovědnosti. Nedalo mi to, abych se nepodíval blíže, vždyť částí mé práce jsou projekty, které se CSR přímo dotýkají a ovlivňují společnost.

Na nabídku ke spolupráci jsem nemusel dlouho čekat

Vyplynulo z ní, že firma sama CSR nerealizuje, ale umí o ní fakt, ale opravdu dobře psát, a já si mohu koupit práci psavců, kteří promění v anděla i samotného ďábla.

Takto se to totiž dělá.

Resp. nedělá,

Ale je to výnosné.

Dobré lži se dobře platí

Na rozdíl od pravdy, za kterou se často doplácí.

Tento článkem vznikl na základě mé loňské zkušenosti s mezinárodní institucí zvanou BUCKINGHAM FULLER INSTITUTE, která již více než desetiletí vyhlašuje na počest svého zakladatele, vizionářského architekta shodného jména soutěž o projekt, který změní svět.

Že projekt INDUSTRIAL UPCYCLING nevyhrál, to mne nemrzí tak, jako skutečnost, že po zaplacení vstupného, veškerá komunikace skončila. Skončila stejně jako má platba, k níž nikdy nepřišla faktura, aby tento náklad mohl být zahrnut do účetnictví.

INVESTOR INVESTUJE ABY MĚL VÍC PENĚZ

A kdo mi nevěří, ať to zkusí sám, ale pozor, někdy je to drahá legrace.

 

 

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář