Domácí Plynárna

Ve světě i v tuzemsku probíhají řadu let projekty týkající se využití bioplynu vznikajícího při tlení a rozkladu potravin, a dalšího biologického materiálu, nejlépe rostlinného charakteru. Zatímco v tuzemsku projekty elektráren rostou do velikosti, v zahraničí jdou často opačným směrem.

Co z toho?

Pidi, či chcete-li malé zdroje energie, bez ohledu na její podobu, totiž umožňují se odpojit od sítě, na jejímž provozovateli záleží, dostanete-li ji, či nedostanete-li ji.

Říká se tomu ostrovní energetické systémy.

Mnozí je znají z podoby solárních fotovoltaických elektráren.

Ale neznám v tuzemsku nikoho, kdo by si doma postavil malou bioplynovou stanici.

Proč?

Vždyť by mu dostatek plynu na vaření mohla dodat stanice, která ho i se clem a dopravou vyjde na necelých 20.000,-Kč, při přímém nákupu od výrobce a ten sídlí v USA a dopravit ji dokáže i běžná kurýrní služba až ke dveřím vaší chaty, či zahrádky.

Zařízení se jmenuje HOMEBIOGAS a skládá se z nafukovacího tanku, násypky a dokonce i jednomístného vařiče na které dokážete vařit až dvě hodiny denně.

Rád bych upozornil, že částce zmíněné výše na konci skutečně neschází nula. Ta by tam musela být jen pokud by se dostalo zařízení do programu dotačních podpor ministerstva žehu posledního, protože každý ví, že kulaté razítko stojí více peněz, než kabát paní Moniky.

Včera vyšel článek týkající se projektu druhotného zužitkování dřeva, tento se týká druhotného zužitkování potravin, či chcete-li surovin na jejich výrobu. Zbytků na talíři, z pohledu globálního plýtvání, totiž končí jen 2% jídla. 75% se jich ani nedostane do výroby a doma více potravin vyhodíte, když se Vám zkazí z přebytku, než z nedostatku.

Základem pro předcházení každého plýtvání, a to bez ohledu na to čím, se plýtvá, je správné plánování a to jak v čase, tak i prostoru. Naučíme-li se správně plánovat, pak jsme schopni nejen plýtvání omezit, ale často i zcela eliminovat, nebude totiž čím plýtvat.

Tuto skutečnost si dobře uvědomují nejen odpadové společnosti, ale i například investoři do spaloven odpadu, politici, kteří je schvalují a stejně bychom mohli pokračovat u stavitelů průmyslových a logistických nemovitostí, sítě elektronabíječek a dalších „nutností“ bez které budoucnost nemůže přijít a nepřijde, to minimálně vyplývá ze zpráv a článků, které často bez ohledu na obsah nejsou ničím jiným než skrytou, podprahovou reklamou, jejíž cíl je jediný

PRODAT

Už ani tak nezáleží na tom, co se prodává, důležité je, že se prodává.

Vezměte si například, že by bylo možné postavit dům o rozloze 60 m2 za 10 dní a částku nepřesahující 100.000,-Kč. Nereálné? To bych netvrdil, ono to totiž jde a nejenom, že to tvrdím, bylo to již vyzkoušeno. Do výroby se zapojila zatím největší 3D tiskárna schopná zužitkovávat materiál, který je dostupný přímo na místě výstavby, případně v jeho blízkém okolí.

Když si představíte, že si v podobném domě budete moci vařit i díky svým potravinovým zbytkům, a  případně přebytkům sklizně, pak je na snadě se ptát zda-li by se to neměli dozvědět na MŽP, MPO, na hradě, v Parlamentu, ve svazech stavebnictví a dalších místech?

Na závěr si dovolím položit jednu otázku já Vám.

Myslíte, že to neví?

Ví, jenom nechtějí, aby jste to věděli i Vy, to je totiž moc nebezpečné, mohli by jste se totiž začít ptát a to v této zemi vládnoucí garnitura, bez ohledu na její jméno a název, neměla nikdy ráda.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář