Dostal jsem Oči

Jediný obraz a tolik očí. Dostal jsem jej v den svých 48 narozenin. Namalovala ho má dcera, jejíž malířské schopnosti se zlepšují ze dne na den. Nemá učitele, učí se sama. Obraz za obrazem, malba za malbou. Stejně jako já sám jde krok za krokem.

Obraz mi připomíná, co jsem musel ztratit, abych to zas našel.

Ten obraz je plný překvapení

Emocí, slov

Hned druhý den vzal jsem si ho do své Pracovny a umístil ho pod druhý, starý přesně 365 dní. Obraz, který jsem dostal od stejné autorky o jeden rok dříve.

Každé z očí má svůj příběh

A každé hledí a bude na mě hledět a připomínat mi, jak důležité je mít oči otevřené.

Mé vlastní oči již nevidí tak dobře jako dřív.

Občas mne pálí a jindy mám problém zaostřit na text na účtence či na displeji, ale zatím se daří. Zvažoval jsem zda-li by byla lepší operace očí, či brýle a ještě se nerozhodl.

Oči jsou jeden ze smyslů, ti co vidí berou je jako samozřejmost, ti co se narodí bez zraku také, a jen ti, co zrak ztrácí se o něj začínají bát a strachovat. Další smysly jsou na tom stejně.

Když sedím ve své Pracovně dívám se na ten dar a je mi dobře

Přemýšlím, zda-li vyrazím na další let krajinou. Včera ujel jsem 48 kilometrů, jako kdyby má elektrická jednokolka chtěla můj věk oslavit spolu se mnou a mně v hlavě běžela myšlenka, jakpak to bude vypadat až budu ve věku mého dědečka, který je dvakrát tak starý a i v 96 letech vyráží na svém bateriovém oři do kopce po neudržováním rozbombardované silnici od lidí k lidem.

Všichni jsme dostali oči, ale jen někteří s nimi skutečně koukají a nemyslím, že těmi, kdo nevidí jsou slepý. Ti totiž, na rozdíl od nás, vidí více smysly.

Ti, co nevidí jsou tací, kteří namísto hledění kolem rozhodli se spát a nechat druhé používat jejich oči. Pohledy raději dostávají již předpřipravené a zpracované i s definicí toho, co pod zobrazeným obrazem mají vidět. Není důležité CO, je důležité, čí LOGO nese.

Loga jsou podpisy

Stejně jako ty na bankovkách i loga dávají cenu

Obyčejně ji násobí, protože ví, že vyšší cena znamená být vidět a být viděn.

Na žebříček popularity neleze se v neznačkových „hadrech“

Je třeba na každém hadru mít to správné logo

Pak i děravé kalhoty stávají se módním trendem stejně jako odřené boty

Smějeme se vandrákům a sami se jimi stáváme dobrovolně, stačí nám jen spát.

Nechat se kolébat sny o lepší budoucnosti. Na dotyk prstu střídat tváře a životy a žehrat nad nedostatkem, když utratili jsme vše, co jsme nevydělali.

Dostal jsem oči, tak je použijí stejně jako ty své

Budu s nimi hledět, kde ještě mohu pomoci.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář