Dotace na Budoucnost, která nebude

Ministr Brabec si vede Blog na serveru Parlamentní listy. Jak se na ministra sluší a patří myká si a píše o sobě ve třetí osobě. Ostatně není sám, kdo slovem My myslí Já, a rodinou myslí jen tu svou. 4.května zveřejnil, že vynalezl vodu, resp. způsob, jak přeměnit peníze na vodu (či naopak?).

Nad svou usměvavou a zarostou tváří prezentuje řešení

NEPOLEVUJEME V BOJI PROTI SUCHU, OPĚT SPOUŠTÍME DOTACE NA NOVÉ ZDROJE PITNÉ VODY.

Zajímalo by mne, zda-li již byla vybrána marketingová společnost, která spolkne první část 600 milionové dotace a vyvrhne nějaký LIBOZVUČNÝ NÁZEV. Přeci jen dešťovka už tu byla, že.

„Dotačně podpoříme regeneraci, zkapacitnění nebo vznik stovek nových zdrojů pitné vody, včetně jejich napojení na stávající vodovodní řady. V našem Národním programu Životní prostředí jsme na ně vyhradili celkem 600 milionů korun, což je dvakrát více než v minulé výzvě, o kterou byl veliký zájem. Prostředky půjdou také na průzkumné vrty nebo vybudování veřejně přístupného odběrného místa,“ upřesňuje ministr Brabec s tím, že novinkou je rozšíření finanční podpory na využití povrchových zdrojů pitné vody.

Přiznám se, že sice vím, co je zkapalnění, ale nějak mi uniká v souvislosti s tímto dotačním programem. Že bychom vyždímali již tak suchou půdu abychom z ní dostali i poslední kapku, která v ní zbyla? Či se zaměříme na ledové zásoby a začneme navážet v podobě ledových ker z výsostného území České výzkumné stanice na severním pólu?

To sice nevím, ale vím jinou věc. Namísto dotací na vývoj, který za mnoho let přijde na to, že z kamene vodu nevyždímáš, by se mohli političtí odborníci a poradci porozhlédnout po zemi, kde žijí a třeba by uviděli, že za částku o 6x nižší, by bylo možné, z tuzemských zdrojů pořídit 4 miliony větrných vodních čerpadel FLORIŠ.

Kdo to je?

Nikdo.

Jen živnostník, který dlouhou část svého života věnoval ne střádání nápadů a získávání peněz z dotací, ale vývoji vodních čerpadel s větrným pohonem, kterým dodal unikátní schopnosti, za které byl nejen oceněn cenou EON GLOBE AWARD, ale i dalšími cenami v zahraničí, například Indii, kde stejně jako v tuzemsku, na Slovensku, v Německu, v poušti GOBI, v Africe a na mnoha dalších místech instaloval svá větrná vodní čerpadla, která dokáží vodu nejen čerpat, ale ve druhém kroku i čistit a to bez nutnosti napojení na infrastrukturu, elektrickou síť a další vymoženosti.

Od roku 2018 navíc pan Floriš vstoupil s modifikovaným čerpadlem, schopným vytahovat vodu až se 100 m hloubky, což je světový unikát.

V tuzemsku je obrovské množství vrtů, které vznikly proto, aby byly zapomenuty. Voda byla moc hluboko.

Pan Floriš žije a pracuje na jednom místě, jeho dílna je jeho domovem, a i přes zdravotní problémy dokázal uživit nejen sebe, ale i vnoučata poté, co matka z psychických a zdravotních důvodů nemohla.

Za léta své praxe pan FLORIŠ nikdy nestál s nataženou rukou čekajíce, na dotace a i přesto, dokázal, to co nikdo před ním. Své know-how je připraven poskytnout dál, aby mohlo dojít k navýšení objemu výroby do té míry, že skutečné zdroje vody, schované hlouběji, než je zvykem, budou moci býti dosaženy a pak s mírou využívány na povrchu pro těmi, kteří si vody dokáží vážit, ne proto, že každá kapka znamená se stoupajícím nedostatkem čím dál větší profit, ale proto, že znamená život.

ČERPADLA FLORIŚ dokáží to, čemu se 600.000.000 dotací slíbených ministrem Brabcem ani nepřiblíží

POMOCI DOSÁHNOUT NA VODU

Tak je na každém, zda-li bude čekat na ministerský zázrak, či zvednou sluchátko, či sednout k e-mailu a čerpadlo si objednají, či nabídnou spolupráci, nebo zájem pana FLORIŠE za jeho celoživotní dílo odměnit koupí jeho know-how.

P.S. Zázrak byl slíben v roce 2016

P.P.S. Zázrak byl slíben v roce 2017

P.P.P.S Zázrak je slíben v roce 2018

P.P.P.P.S A jestli neumřeme žízní, jistě bude slibován i v letech dalších

 

 

Komentáře
 1. Honza napsal:

  článek řeší „Zkapalnění“ ale v textu od ministra je „zkapacitnění“. Kde vzal autor ono zkapalnění?

  • Michael Rada napsal:

   DObrý den Honzo, děkuji Vám za komentář. Důvod je prostý. Autor je trouba. Prostě jsem si, a to ani přes opakované čtení tohoto rozdílu nevšiml. Děkuji Vám za upozornění a jsem rád že někdo čte mé články a využívá i linky do nich vložené. Ještě jednou Vám děkuji a omlouvám se.

   • Honza napsal:

    nic se neděje, to se mi stává taky 🙂 dobrý článek a podstata zůstává. Nesmyslné dotace, PR prohlášení a nepoužívání zdravého rozumu 🙂

    • Michael Rada napsal:

     Děkuji Vám Honzo, shrnul jste to výborně. I přes, či právě pro tento neutěšený stav doufám, že mé články pomohou otevřít oči. Přeji Vám efektivní pracovní týden bez odpadů a plýtvání ve všech jejich podobách. a ještě jendou Vám děkuji

Komentáře jsou uzavřeny.

 • Kategorie
 • Můj blog

  Formulář