Dvě Videa, Dva Světy

V dnešním příspěvku bych vás rád pozval do dvou světů. Nemluvím o zemích, městech, či kontinentech. Mluvím o dění na jedné jediné planetě, která se jmenuje Země. Obě videa se na obrazovce mého počítače objevila v jednom jediném dni.

Byl to krásný den. Neděle.

A já se usadil ve své kanceláři po jízdě proti silnému větru a udělal si z čerstvých bylinek své hydroponické zahrádky bylinkový čaj. Chtěl jsem v zrealizovat nápad, který v hlavě nosím již několik týdnů a k tomu jsem se rozhodl, že se podívám, co nového se objevilo na YOUTUBE.

Právě v ten okamžik zaujala můj zrak ona dvě zmíněná videa.

První i druhé dokumentární.

První i druhé objevující svět.

První i druhé lákavě osobní, až mi z nich běžel mráz po zádech.

První video bylo staré jen 6 dní a ukazuje použití HOLOLENS 2, prostředku pro vstup a život ve světe virtuální reality, reality, kde je vše možné, na dosah a všichni jsou si na blízku.

Druhé ukazuje také realitu.

Realitu vypuštění živého tvora do volné přírody.

Vypuštění do světa, který není virtuální, ale reálný.

Zatímco první video měl v den napsání tohoto příspěvku 146.904 shlédnutí, mělo video druhé 419.735 shlédnutí, tedy téměř 3x tolik.

Byl-li bych odborníkem na marketing (kterým nejsem) uměl bych to zdůvodnit lépe zvoleným titulem, či úvodní fotografií a jistě bych si našel v hloubce více sledovaného videa i lepší SEO.  Primárně na tom nezáleží.

To na čem záleží je naše rozhodnutí, ve kterém ze světů chceme žít mi sami.

Je to ten krásný virtuální, plný virtuálních lidí a bytostí všech tvarů a barev.

Či v tom obyčejném, do kterého nevkračujeme nasazením virtuálních, či AR brýlí, ale jejich sejmutím. Každé ráno, po probuzení se do něho dostáváme otevřením očí. Na to, abychom ten druhý svět viděli, cítili, vnímali nepotřebujeme brýle, ani virtuální rukavice, či obleky, ale stačí nám natáhnout ruku.

Zatímco do toho prvního světa jsou investovány miliardy, ten druhý se pomalu ale jistě, za přispění mnohých mění v beztvarou hmotu bez barvy, zato pachu přibývá, nazývá se často zápach a smog a namísto přivonění si květům, nasazujeme při odchodu z uzavřených prostor našich domů, či ještě uzavřenějších pracovišť dýchací roušky o kterých nám řekli, že nám pomohou (a lhali).

Ve skutečnosti však ten samý den přibylo na síti youtube ještě jedno video (resp. čtyři). Na rozdíl od ostatních jsem je tam umístil já sám.

Zatímco první tří ukazují další důkaz toho, jak E-MOTION dokáže člověku otočit svět vzhůru nohama, to poslední jsem natočil proto, abych zachytil krásnou akustiku budovy, ve které pracuji v době, kdy jsem jejím jediným obyvatelem, v brzkých ranních hodinách jednoho víkendového rána.

Nahrávka zdaleka není dokonalá a tóny mnohdy utíkají někam zcela jinam, než by měly. To však není důležité, cílem není nabídnout Vám můj um, ale složit poklonu stavitelům budov, které namísto otisku virtuálních brýlí na čele a pod očima, zanechávají otisky na rukou a duši.

P.S. V den vydání tohoto článku, tedy v pondělí 20.května 2019 máte možnost návštěvy prostor, kde buduji svět bez odpadu a plýtvání. V rámci týdne inovací 2019, totiž jako jediný subjekt v západních Čechách otevírám své dveře všem, kdo se mají zájem podívat, kde se zrodil nejen PRŮMYSL 5.0.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář