E-MOTION a dojíždění do práce

V rámci článků, které již od začátku roku 2015 píši a šířím na internetu jsem mnohokrát zmiňoval, že elektrické jednokolky považuji za jeden z nejefektivnějších prostředků osobní přepravy vhodnou pro téměř všechny věkové kategorie. Dnes se budu věnovat srovnání tří prostředků osobní dopravy a testu, který podnikl jsem při své pracovní cestě do Ostravy.

Nejdříve však upřesnění

Test proběhl 23.10.2019 v 08:00

Má pracovní cesta trvala od 22.10.2019 do 24.10.2019.

Místem výkonu práce byla Ostrava

Místem odkud jsem vyjížděl a do kterého jsem se zase vracel byla Plzeň.

Zvoleným dopravním prostředkem byla Elektrická jednokolka a na přesun mezi městy to byl vlak, nejdříve Českých drah a posléze REGIOJET. Ani v jednom z vlaků elektrická jednokolka nedělala problém a byla umístěna v místě pro zavazadla, případně pak opřena o sedadlo, kde bylo místo.

Cílem testu bylo ověřit, a to v kombinací s plánovačem cest společnosti SEZNAM.CZ, zda-li slova o nejefektivnějším dopravním prostředku jsou skutečností.

Vzdálenost mezi hotelem GARNI, který je součástí Ostravských kolejí VŠB a centrálo LOGISTICKÉ AKADEMIE, kde se workshop konal, byla 3 km.

V první řadě jsem si nechal mapy.seznam.cz ukázat a spočítat, jak dlouho by trvala cesta autem, na kole a pěšky a dostal jsem následující výsledky

  • Auto – 6 minut
  • Kolo – 12 minut
  • Chůze – 56 minut

Aplikace SEZNAM.CZ, bohužel i přes opakovaná doporučení, stále neobsahuje možnost kalkulace doby jízdy právě na elektrické jednokolce, která (na rozdíl od ostatních druhů přepravy) může kombinovat všechny existující typy infrastruktury, a to s přihlédnutím na bezpečnost na té, či oné cestě.

Celou jízdu na elektrické jednokolce jsem natočil na video, volné ruce které pro jízdu nepotřebuji, protože celý stroj se 100% ovládá jen pohyby nohou, mi umožnili držet mobilní telefon a zaznamenávat. Výsledkem je čas¨

  • Elektrická jednokolka 8 minut a tři vteřiny

Z pohledu na text uvedený výše to vypadá, že automobil nemůže elektrická jednokolka ve své efektivitě nahradit. Rád bych upozornil na maličkost. V 8 hodin ráno ve čtvrtek, je totiž v daném místě Ostravy vysoký provoz, navíc polovina vozovky byla zúžena jen na jeden pruh pravděpodobně z důvodu oprav a jak jsem se následně dozvěděl na místě, trvala stejná trasa jedné z pracovnic 23 minut.

Podívat se můžete sami, video jsem již ten samý den umístil na svůj youtube kanál, aby bylo přístupné všem.

Budete-li mít zájem, dozvědět se o E-MOTION více, napiště nebo zavolejte. Není problém, dohodneme-li se, aby jste si v Plzni jízdu pod mým vedením vyzkoušeli sami, třeba příjdete na to, že nízkému letu nad krajinou se skutečně jen špatně odolává.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář