E-MOTION jede, ale Vy byste mohli rychle dojet

Dnešní příspěvek o čisté osobní mobilitě se bude trochu dost lišit od většiny předchozích, nebudu v něm totiž nákup elektrické jednokolky chválit, budu před ním naopak varovat, tedy abych to upřesnil, budu varovat před nákupem „Na Blind“.

Elektrická jednokolka je mým každodenním partnerem již třetím rokem a v době, kdy jsem si pořizoval svůj první stroj, jsem byl v ČR jedním z pěti prvních aktivních jezdců. Tu svou jsem si musel pořídit v zahraničí, protože tuzemští distributoři neexistovali, stejně jako téměř neexistovala videa s návodem, jak na to.

Dnes, o tři roky později, pro mne i o více než 150 článků, 100+videí a dalších informací později se zdá, že tyto prostředky čisté osobní dopravy prodává doslovně každý. Po ALZA.CZ, která mi segment pomáhala budovat krůček po krůčku a s obezřetností plaché srnky, dnes nabízí prodej například hračkářství SPARKYS, DATART, EURONICS a mnoho dalších.

Projdu-li si však jejich stránky a navštívím-li jejich prodejny, setkávám se ve většině případů se stroji, které jsem po testech, do vlastního prodeje nepustil a nejenom to. Mnoho prodejců slepě kopíruje texty uvedené čínským výrobcem a neověří si jejich správnost.

Pokud vím, tak do dnešního dne je pražská ALZA GYROZONA jediným místem v republice (mezi velkými řetězci), kde si jako zákazník a potenciální uživatel, můžete vyzkoušet, co jízda znamená.

Nevím kolik lidí tak již učinilo, ale já měl za 2 roky aktivního vyučování v rukou přes 6.000 lidí od malých dětí, po seniory po osmdesátce, od 15 kg drobátek, po 140 kg jezdce a mohu z osobní zkušenosti říci, NEKUPUJTE, NEVYZKOUŠÍTE-LI.

Důvod k této radě je prostý.

Jízda na elektrické jednokolce není tak jednoduchá jako jízda na kole a hlavně křivka učení je podstatně delší, budete-li chtít jezdit jako zkušení jezdci, které tak rádi prezentují ve svých videích obchodní řetězce.

A dostanete-li informaci, že se na elektrické jednokolce nedá spadnout, otočte se a mazejte pryč, protože prodávající se nestydí lhát Vám do očí bez sebemenších skrupulí jen proto, že chce prodat.

Pojďme se podívat na konkrétní příklady a začněme tam, kde považuji nekorektní informace za nejnebezpečnější, tedy v hračkářském obchodě SPARKYS. Tento prodává, stejně jako letos skoro všichni ostatní jeden z nejlevnějších strojů na trhu. Tento stroj jeho čínský výrobce prodává v přepočtu za třetinu prodejní ceny a tomu odpovídají i některé komponenty, kde tím nejdůležitějším je řídící jednotka (MOTHERBOARD), jejíž nedostatečný výpočetní výkon může způsobit výpadek funkce elektronického gyroskopu za jízdy, což se téměř vždy rovná velice ošklivému pádu rovnou na obličej.

A firma nabízí takovýto stroj pro děti ve věku 3-6 let. Je to absurdní, protože právě ty nejmenší nejen, že často nemají ani odpovídající hmotnostní limit, ale hlavně jejich malá chodidla jim neumožňují správně koordinovat rychlost bez přesunu nohy na stupačce, a to je za jízdy pro nezkušené jezdce velice nebezpečný manévr, před kterým vždy varuji.

To, že všichni prodávající slepě kopírují text dodavatele, či výrobce, mne nepřekvapuje, to že si neověří realitu, je však již na pováženou.

Na závěr dnešního varování jsem si však nechal perličku. Tu jsem nenalezl na stránkách žádného kamenného obchodu, ale na eshopu NAKOUPITEZDE. Kromě jiného tento obchod nabízí, a to za částku 20.200,-Kč stroj s názvem IQW8H pocházející opět z nabídky jednoho z mnoha tisíc malých čínských výrobců.

A proč jej považuji za perličku?

To je prosté, tento stroj totiž porazil fyzikální zákony.

Jak, to nevím, ale dokáže s 320WH baterií a pravděpodobně 350W motorem na jedno nabití pří maximální rychlosti 18 km/h dojet 36-45 km.

To je totiž výkon, který často nedokáží ani stroje s baterií s kapacitou dvojnásobnou a podstatně vyšší rychlostí.

Pro jistotu jsem pro Vás udělal screenshot obrazovky, aby mne někdo nepodezíral, že si vymýšlím.

Na závěr ještě rada. Nechte si poradit od zkušených jezdců. Nejen, že Vás nebudou vodit za nos, ale rádi s Vámi stráví nějaký čas proto, aby se naše E-MOTION rodina opět rozrostla.

A rozhodnete-li se nakoupit bezpečný a kvalitní stroj, napište mi na michael.rada@ibcsd.biz rád Vám vyberu ten správný a prodám jej bez zbytečných provizí, které velcí hráči, často na původní cenu nasazují

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář