E-MOTION MIMOŘÁDNÉ HLÁŠENÍ

Ano je to tak i v E-MOTION se mohou dít věci, které zbourají stereotyp zpráv a přinesou čerstvý vítr do řad nás jezdců i těch, kteří se E-MOTIONEERs chtějí stát. Občas to je zpráva o nepovedeném upgradu, či o chybě v sérii modelové řady, občas informace o nové značce a občas …

A to je právě dnes ….

Se dozvíte, že výrobce zatím uživatelsky nejlepšího stroje na světě, tedy NINEBOT ONE E+ (E,C, C+, P) se rozhodl po téměř dvou letech představit veřejnosti stroj nový, nejen upgradem, ale vším, co stroj může nabídnout.

A protože se tak stalo v sobotu 12.8.2017, rozhodl jsme se Vás jezdce i zájemce informovat o této skutečnosti stejný den. Důvod je pro mne nadmíru jasný. Zatímco NINEBOT ONE E jsem nazval v jednom ze svých prvních článků na téma E-MOTION „Bílou Královnou“ nový stroj nazývám Královnou Černou a brzy zjistíte proč.

Nový stroj nese název NINEBOT ONE Z a výrobce jej při svém prvním oficiálním představení, které probíhalo v mateřské Číně, představil hned ve třech variantách NINEBOT ONE Z6, Z8 a Z10, přesvědčte se sami.

„這款新機在他發生在苗圃中國第一個正式揭幕,在三個版本NINEBOT ONE Z6,Z8和Z10,看到自己提出的所謂NINEBOT一個製造商和IT“

Jak vidíte nevymýšlím si a proto přidávám další údaje, které každého z E-MOTIONEERs zajímají

 • Rychlost                 35 – 60* km/h
 • Velikost kola 18“
 • Dojezd                 40 – 100 km
 • Motor                 1200 – 1800W
 • Baterie 574 – 1000Wh
 • Nosnost 150 kg
 • Hmotnost stroje 25 kg

Údaj o nejvyšší rychlosti nekoresponduje s nejvyšší doporučenou rychlostí, ta je 45 km/h u nejsilnějšího stroje, ale ani s nejvyšším naměřeným maximem, které výrobce udává na hranici 70 km/h.

My E-MOTIONEERs se rozdělujeme mezi sebou na dvě skupiny – Před pádem a Po pádu a myslím, že se strojem, jenž dokáže dosáhnout rychlosti až 70 km/h přibude kategorie ještě jedna Po smrti.

Primárně platí, že na strojích s maximální rychlostí od 35 – 40 km/h se jezdí již v bezpečnostním oblečení podobném tomu motocyklovému a to včetně integrované, uzavřené helmy. Mnozí jezdci, například severský EUCEXTREME, navíc ještě své oblečení a ochranné prostředky vyztužil a vylepšil, takže i své pády při extrémních jízdách severských lesem na písku, sněhu i jehličí, zvládá s bravurou světové jedničky, k níž se po právu řadí.

Měl jsem možnost, několik rychlých strojů testovat a přiznám se, že na žádném jsem se neodvážil jet maximální rychlostí a poloviční té maximální jsem dosahoval jen s velkými obtížemi. Nebylo to proto, že by to stroj nezvládl, to v žádném případě, ale důvodem byla skutečnost, že já při jízdě rychlost nehledám. Na svém stroji NINEBOT ONE E, tedy na Bílé Královně, která má dnes své maximum na úrovni 24 km/h jezdím průměrnou rychlostí mezi 15-16 km/h a jsem spokojený.

Ptáte-li se zda-li chci NINEBOT ONE Z vyzkoušet, no ale samozřejmě a to v plné Desítkové palbě. Mám totiž v hlavě plán nejen jet na stroji z Plzně do Prahy, Kladna, či Nového Strašecí a to v jednom dni a kuse, ale zároveň se chystám v roce následujícím objet hranice republiky a to optimálně pro dobrou věc, třeba pro zvýšení dostupné mobility i pro ty, kterým se dnes této možnosti nedostává.

Pro začátek se můžete podívat nejen na NINEBOT ONE Z, ale i na další stroje přímo na našich stránkách, kde finální cenu vždy upravujeme individuálně.

 

 

 

 

Komentáře
 • Kategorie
 • Můj blog

  Formulář