EON ENERGY GLOBE AWARD

Společnost EON globální hráč nejen na trhu s energiemi, ale i dalšími komoditami včetně služeb již řadu let vyhlašuje soutěž pro inovátory pod názvem EON ENERGY GLOBE. Soutěž má několik kol, od lokálních po globální a vítězi se dostane nejen PR podpory, ale i peněžních prostředků na rozvoj.

S ohledem na skutečnost, že INDUSTRIAL UPCYCLING jako systémová prevence vzniku odpadu a E-MOTION, jako zástupce osobní čisté mobility patří k inovativním projektům rozhodl jsem se v minulém roce se soutěže účastnit a vyhrál jsem dopis, v němž stálo, že nejsem dost inovativní a globální, a s dopisem přišla i taška, abych měl své „malé nápady“ kde nosit.

Bohužel se mi tam 50.000 tun materiálu u kterého jsem dokázal předejít tomu, aby se stal odpadem, do tašky nevešlo, tak tam občas nosím alespoň zlomky výstupu projektů, které jsem realizoval, například když přednáším na školách, realizuji projekty ve firmách, či provádím workshopy při a po konferencích na kterých o prevenci vzniku odpadu a elektromobilitě hovořím.

V roce 2018 jsem byl, na základě předchozí přihlášky, osloven přímo organizátorem, resp. jeho marketingovým oddělením a byla mi nabídnuta účast. Výzvu jsem přijal (taška se může hodit), ale vypadá to, že výzva k účasti nebyla míněna seriózně.

Na internetových stránkách soutěže jsem totiž svou přihlášku vyplnil už 3x (a každé vyplnění zabere téměř hodinu) abych 3x dostal číslo přihlášky a 3x nezůstala po vyplněných údajích ani stopa.

Když jsem tento fakt zjistil poprvé, spojil jsem se s organizátorem a komunikoval se odpovědnou pracovnicí, která se omluvila a požádala mne, zda-li bych kvůli chybě v systému, nevyplnil přihlášku ještě jednou, což jsem udělal a …

Dostal číslo přihlášky (projektu) e-mailem, abych za dva dny zjistil, že formulář pod tímto číslem je prázdný.

Protože nemám celé dny do čeho píchnout, vyplnil jsem přihlášku potřetí, a to opět všechny údaje a postupně si jednotlivé strany ukládal, abych dnes (5 dní později) zjistil, že je přihláška (a to přesto, že jsem dostal potvrzení a číslo přihlášky e-mailem opět prázdná.

Situace mi velice připomíná dobu, kdy jsem psal jako jeden z blogerů na svobodnou blogovací platformu iDNES, abych po 2 letech a více než 750 článcích zjistil, že SVOBODA SLOVA a svoboda slova mohou znamenat něco zcela odlišného. Cenzura, zprvu v podobě „technických problémů“ a dalších aplikovaných metod se nakonec ukázala tak silnou, že jsem se rozhodl přejít na jinou ze svobodných blogovacích platforem, tentokrát na PARLAMENTNÍLISTY, abych zjistil, že postup a porozumění svobody slova je velice podobný, jen cenzurovaná témata byla uzpůsobena podnikání majitele.

Zatímco na iDNES za dobu publikování vidělo a četlo mé příspěvky 290.543 čtenářů (dle oficiálních statistik), nemám o návštěvnosti na PARALMENTNÍCH LISTECH informace, transparentnost totiž nepatří k jejich silným stránkám.

Podívám-li se na portfolio organizátora soutěže, nedivím se bloku, který SYSTÉMOVÉ PREVENCI VZNIKU ODPADU a OSOBNÍ ČISTÉ ELEKTROMOBILITĚ vystavil. Obojí totiž může výrazně snížit zisky, které kromě jiného plynou i z toho, že lidé generují pořád více odpadu (a je čím plnit spalovny vyrábějící elektřinu a případně i teplo) a z toho že namísto skutečně osobní mobility, na jejíž rozvoj a nabíjení nejsou třeba žádné speciální nabíjecí stanice a s nimi spojené investice, firma profituje z opaku a tvrdí, že jinak to nejde.

JDE

A JÁ VÍM JAK

A díky internetu, a vlastní práci jsem schopen šířit tuto skutečnost mezi ostatní a to i bez toho, aby GLOBÁLNÍ LHÁŘ, pardon HRÁČ, koupil si mé mlčení cenou, kterou vydává za podporu.

Tak co Vy na to?

Zeptejte se organizátora, třeba Vám odpoví, když už nemluví se mnou

E.ON Česká republika, s.r.o., F.A.Gerstnera 2151/6, 370 01 České Budějovice, www.eon.cz

P.S. den po napsání článku, jsem byl kontaktován na základě svého dotazu přímo odpovědnou pracovnicí, které nakonec nabídka, abych přihlášku vyplnil do wordového formuláře a ona ji překlopí do databáze. Jsem tedy zvědav, jak vše nakonec dopadne.

P.P.S, Při té příležitosti jsem se dozvěděl, že kvůli (ne)zájmu účastníků, se přihláška prodlužuje o 15 dní, tak jsem zvědav, zda-li 10 ročník také nebude tím posledním.

P.P.P.S. Přihláška je online, tak jsem zvědav zda-li si vysloužím další tašku.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář