Genius Loci v tlukotu srdce vinylu

V minulosti jsem na stánkách svého blogu několikrát psal o výrobcích z nefunkčních gramofonových desek, který se v rámci projektu INDUSTRIAL UPCYCLING snažíme dát další život. Stále nám přibývají nové výrobky a nově se jeden z nich dostal až na prkna, která znamenají svět – do slavné Lucerny.

Míněna není ta divadelní, ale pražská scéna KINA LUCERNA, která za svou historii hostila mnohé tuzemské i zahraniční hvězdy pop-music i dalších žánrů a každý rok se v ní koná nespočet kulturních akcí. A oboje již řadu let doprovází jedna tvář s neodmyslitelnými brýlemi a hustou kšticí, tvář producenta, hudebního skladatele a hudebníka a muže mnoha žánrů, tvář Karla Vágnera.

V pondělí 20.3.2017 zažila Lucerna další slávu a ta v mnohém překonala většinu předchozích. Probíhala tam oslava tohoto barda tuzemské a nejenom tuzemské hudební scény. Význam oslavence se odrazil v návštěvnících, které do posledního tvořili celebrity a k nim patřící paparazzi a fotografové a reportéři všech velkých i malých medií.

Podívejte se sami například na reportáž BLESKU

Karel Gott, Jiřina Bohdalová, Jožka Černý, Andrej Babiš, Dáša Veškrnová a mnoho, mnoho, mnoho dalších.

A spolu s nimi jedno překvapení

75 zachráněných nefunkčních gramofonových desek

A v nich ručně v jedné za druhou vyřezaný portrét oslavence

A na každé z nich vlastnoruční podpis

75 desek, jako 75 let

Života, který se line stuha hudby jako jedna z barev duhy.

A i když duha na obrázku níže je černá, jedná se jen o optický klam, protože barev gramofonové desky s díly Karla Vágnera nesou nepočítaně.

A mistr pera byl nucen vyměnit pero a notovou osnovu za speciální zlatý popisovač, kterým každou z nich označil svým vlastnoručním podpisem.

Věřím, že oslavenci, stejně jako obdarovaným umělcům, myšlenka propojit tvář s hudebním nosičem, připadla nejen unikátní, ale i smysluplná a krásná.

Člověk, který všechny desky vlastnoručně vyřezal byl v sále. S rukou znavenou, s úsměvem hleděl na dění kolem sebe a děkoval bohu za to, že jeho tvář zůstává neznámou. Může se totiž najíst bez toho, aby mu do každého sousta cvakali spouští fotografové snažící se zachytit co nejhorší okamžik, ten se totiž cení nejvíce.

Jsem zvědav, kdo bude další, kdo zavolá a řekne „Nemohl byste nařezat i mně“

Stačí říci, nebo zavolat a věřte mi, že na podobný dárek obdarovaný nikdy nezapomene a bude mu viset na čestném místě.

P.S. proto aby jste někoho potěšili, či mu připomenuli sebe, či svůj obor podnikání, nejsou zdaleka potřeba jen gramofonové desky. Náš tým hledá vždy to, co Vás charakterizuje a vytvoří z Vašich nefunkčních výrobků, unikáty, které nikdo z obdarovaných neschová do šuplíku.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář