GREENPLEASE

Plast je Past, křičí ve všech jazycích nadnárodní nezisková organizace mající ve svém názvu zeleň a mír. Plast je Past stojí na plakátech a na nákupních košících kam nakupující ze supermarketu mohou odhodit plastové obaly z výrobků jimiž se právě zásobili, a které koupili protože v plastu vypadali tak dobře.

Nevím, kdo z Vás si toho všiml, ale název dnešního příspěvku není totožný s názvem organizace, o které pojednává perex. Přibylo písmenko a jedno bylo pozměněno.

Drobná změna.

Na místo míru, slůvko děkuji.

Nevládní a Nezisková

Globální

Roční rozpočet v roce 2011 je 236,8 milionu dolarů

Počet zaměstnanců v roce 2008 2008 byl 2400

Kdyby byly počty jednoduché, bylo by to 100.000 USD na hlavu

Ale ony jednoduché nejsou a asi i proto zápis v online encyklopedie WIKIPEDIE novější data k položkám obrat, ani počet zaměstnanců neobsahuje, ale určitě, zcela určitě v některé z výročních zpráv bude.

Na neziskovou, a ještě nevládní organizaci to nejsou špatná čísla

Myslím, že mnohý podnikatel a mnohá společnost by s takovýmto poměrem výkon cena byl nespokojen, ovšem musel by si být jistý obojím.

Cena je jasná, je uvedena výše, ale výkon, s tím mám problém.

GREENPEACE byla dle těch samých stránek wikipedie založena v roce 1969 a po tři roky se jmenovala NEDĚLEJTE VLNY. Některé zdroje proto uvádějí jako rok zahájení činnosti rok 1972. Znamenalo by to tedy, že jsme narozeni téměř ve stejné době.

Vyrůstali jsme však v odlišných podmínkách.

Zatímco já v hornicko učitelské rodině, získalo si GREENPEACE adoptivní rodiče z vyšších vrstev. Peníze nebyl nikdy problém a s ohledem na myšlenku prezentovanou těm, kteří vykonávali a vykonávají práci za jiné a zadarmo, byla nutnost se dělit shledána zbytečnou.

Přemýšlím, kde hledat VÝKON, jehož cena je tak vysoká.

Podívám-li se na časovou osu na profesionálně vytvořených a vedených stránkách, vidím články, prohlášení, protestní akce, demonstrace, konference, vidím hodně, ale schází mi výsledek.

Dlouho, kam až internetová paměť sahá (a je to i před dobu internetovou) vidím pláč nad rozlitým mlékem.

Schází mi však kroky vedoucí k tomu, aby se mléko už příště nerozlilo.

Ne na papíře, ale v reálu.

Ty mi schází.

Co však neschází je velký nápis DONATE, tedy DARUJ a rozhodnete-li se tak učinit, dostanete ještě jednu šanci konat dobro – MŮŽETE ODKÁZAT SVÉ JMĚNÍ VE SVÉ ZÁVĚTI.

No není to super?

Na závěr mi dovolte dotaz. CO GREENPEACE UDĚLALO S NAHROMADĚNÝM PLASTEM?

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář