HANBA ZRÁDCŮM. Bez cigarety a piva se bavit nedá

Je to jen pár měsíců, či dokonce jen jeden, co začala platit protikuřácká vyhláška, a to i přes má četná varování o negativních ekonomických dopadech na celou společnost. První jsem v článku KOUŘENÍ POVINNĚ DO ŠKOL, publikoval již 24.9.2014.

Důvodem mého vrácení se k tomuto tématu byl článek, publikovaný na ekonomicky zpravodajském serveru E15. Tento nese název PROTIKUŘÁCKÝ ZÁKON OHROŽUJE PODÁVÁNÍ ALKOHOLU V DĚTSKÝCH HERNÁCH.

To je zpráva, která mne samozřejmě šokovala.

Co mají děti pít?

Předraženou vodu?

Přeslazené a předražené limonády?

Vlastní moč, jako kosmonauti?

V článku jsem se navíc dozvěděl, že autor se dětem vůbec nevěnuje, jen jejich doprovodu, což považuji za trestuhodné v mediu jednoho z tuzemských miliardářů (a není to bývalý ministr financí). Vypadá to, jako kdyby zdraví dětí, bylo bezpředmětné, jako by nestačilo, že poté, co musí opustit zakouřený byt a následně zakouřené auto, musí provádět fyzickou aktivitu v prostoru, kde nikotin mohou čichat jen ze zásob v oblečením vlastním, či oblečení rodičů a jejich dechu.

A do toho všeho se nebudou moci u oběda napít ani pěnivého, ani šumivého, jak jsou zvyklé z domova, či z přestávek před některým ze vzdělávacích ústavů v jejichž okolí v posledních letech vyrostli nejen herny, ale i obchody z neomezeným prodejem všeho, všem a vždy, tedy bz ohledu na denní dobu, či věk kupujícího.

Je smutné, hledět na otevřená okna nad skupinkami cigaretových bojovníků, kteří se snaží na vytyčeném místě před svou hospodou udělat dobře nejen sobě, ale i ostatním, kteří si svou cigaretu nemohou dovolit. Dobře celé téma rozebrali ekonomové z Vlasteneckých novin, o kterých jsem ke své škodě, až do dneška nevěděl.

Zajímalo by mne, co bude dál

Dostaneme snad nařízeno, jak máme myslet? ANO myslet?

Je až ostudné, jak trapně alibisticky vyznívají články o tom, že zákaz kouření v restauracích v zahraničí pomohl. Prý deset let. To prostě není možné. A to že se nekouří v restauracích v Turecku, no a co, jsou snad vyspělou Evropskou průmyslovou zemí jako Česko?

Ještě, že máme firmy, které chápou, že zrušení generace drogově závislých je kontextová chyba a udělají vše proto, aby se tak nestalo. Ještě, že máme politiky a dotační programy, které jim pomohou, aby se drogová závislost začala projevovat nejen rychleji, ale i silněji. Dovolím si proto za všechny poděkovat jmenovitě firmě PHILIP MORRIS, která se svou chytrou cigaretou, naštěstí vtrhne do Česka ještě letos.

Děkujeme.

Na závěr ještě článek, který na oslavu výroby a distribuce legálních drog vyšel v iHNED dva dny po napsání tohto příspěvku.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář