Heaven se staví v Pekle

Heaven je anglický výraz pro české slovo ráj. Peklo se anglicky řekne Hell. Od malička mi všichni předkládali, že Ráj a Peklo jsou odvěcí nepřátelé, protiklady tak velké, že větší býti nemohou a přeci nyní zažívám, že jeden druhému dokáží být ku prospěchu.

Nepotřebuji k tomu moc, stačí pozorovací schopnost.

Sídlím totiž v sousedství PEKLA

Každým dnem vidím, jak PEKLO vypadá a každým dnem vidím, jak je pekelný přístup ignorován těmi, kdo jsou placení za to, aby život na zemi peklem nebyl.

Do nedávna jsem tak měl možnost pozorovat dění kolem pekla, ale ráj mi unikal.

To už je však v tyto dny minulostí.

Dostal jsem totiž e-mailem dotaz, zda-li bych mohl pomoci postavit „nový ráj“.

Respektive postavit jeho nové logistické zázemí.

Zázemí odkud proudí bájné jídlo bohů, jež dlouho bylo před lidmi tajeno a jehož se lidem dostalo jen v okamžiku nejvyšší nouze.

E-mail byl zajímavý ještě z jednoho důvodu.

Jeho autorka se totiž rozhodla mne oslovit na základě mého článku, který referoval o projektu realizovaném před osmi lety. Osm let je dlouhá doba a toto oslovení ukazuje, že sdílení a internet jsou nezávislé na čase a prostoru.

Když píši tento článek jsem jen dva dny od návštěvy Ráje. Stejně, jako u ostatních projektů, totiž musím i ráj, před přijetím práce osobně navštívit, poznat, a pochopit jeho specifika.

To, že je jiným místem pro život a práci ukazuje kromě jiného část popisu práce kterou v ráji hledají pracovníka skladu schopného obsluhovat božskou manipulační techniku.

„manuální práce, která pomáhá odbourávat stres“

Tak právě to bude náplní práce (samozřejmě spolu s dalšími činnostmi)

Přiznám se, že v logistice a nejenom v ní pracuji již přes čtvrt století a s podobným zněním a popisem se setkávám poprvé.

V ráji mají dobrý marketing, pravděpodobně ho dělají andělé, ale dovolím-li si pohled z pekla, pak musím říci, že manuální práce pomáhá odbourávat stres jen těm, kteří nejsou zvyklí manuálně pracovat den za dnem a nedostávají za svou manuální práci plat tak nízký, že by raději se vším sekli, a šli ťukat na nebeskou bránu, že za ní prý bude líp.

Již první rozhovor s rájem však byl nezvykle přímý a otevřený, tak se přiznám, že se těším, na setkání tváří v tvář. Nevím, kdo bude sedět naproti mně. Nevím, zda-li bych měl přijít v montérkách, či v kravatě, tak učiním to, co dělám téměř vždy když si jdu prohlédnout nový výrobní závod, vezmu si obojí.

Samozřejmě nezapomenu na svou elektrickou jednokolku a pro jistotu přibalím i Hovershoes, kdo ví, třeba v ráji, budou více k užitku.

Jak jsem dopadl se dozvíte brzy a já jen doufám a věřím, že božská mana bude chutnat nejen mně, ale i Vám a to bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíte.

Napsáno 19.8.2018

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář